Świętuj Światowy Dzień Gin z wszystkim, co wiemy o dżinu!


Gin widział swoje wzloty i upadki przez lata, ale dzięki uporczywaniu fanów ten pyszny duch odnotował odrodzenie w ostatnich latach. Światowy Dzień Gin jest świętem wszystkich rzeczy i daje nam dobrą wymówkę, aby napić się drinka.

Oto krótka wycieczka po tym, co myślimy o ginu i z jakiego dżinów, w których się zakochaliśmy.

Gin przez lata cierpiał więcej niż uczciwy udział w twardych kroku. Możesz powiedzieć tylko z niektórych nazwisk, które nazywano. Ruina matki, pocieszenie rogacza, żal zabójstwa… nic bardzo pozytywnego.

W 1700 roku artysta o imieniu William Hogarth posunął się nawet do pisania wiersza i tworzenie tego wydruku o dżinu.

Maluje całkiem obraz. Wygląda na to, że był bardziej mężczyzną piwnym.

Ale wszystkie złe prasy otrzymały na bok przez lata, nie ma wątpliwości, że starannie wykonane duchy pochodzące z maleńkich (czasem jednoosobowych pasma) na całym świecie zaczęły renesans Gin.

Jesteśmy ogromnymi fanami niesamowitych dżinów rzemieślniczych wytwarzanych w tej chwili – i oczywiście nasze serca mają szczególne miejsce dla małych destylarni Aussie, które dają z siebie wszystko w trudnych warunkach.

Światowy Dzień Gin, który odbywa się 1 sobota czerwca każdego roku i jest od 2008 roku, cieszy się z wszystkich rzeczy Juniper. Daje to każde podobnie myślące ginster i destylarni rzemieślnicze, aby chwalić się swoją miłością do ginu… plus wspaniałą wymówkę do popicia martini lub dwóch!

Oto niektóre z naszych ulubionych dżinów, napoje, w których lubimy ich używać, oraz eksperci dżinów, na których polegamy:

Nasze ulubione koktajle gin

martini

Przede wszystkim muszę powiedzieć, że Gin Martini jest jednym z naszych ulubionych koktajli. To drinka, pani Romance i spotkałem się z tym, co lubimy tak zwykle, jak to możliwe!

Udostępniliśmy nasz przepis – jest to pięknie proste – tutaj, ale może to być dość strome wzgórze, jeśli jesteś nowy w dżinu.

Negroni

Negroni jest jednym z prawdziwych dzieł sztuki w świecie gin. Po martini stał się prawdopodobnie moim ulubionym koktajlem dżinu. Jest to również bardzo proste do zrobienia. Oto nasz przepis na Negroni, który zawarliśmy również w naszym pierwszym w historii ebookie o koktajlach.

Świder ręczny

Gimlet to prawdziwy klasyczny koktajl dżinu, który jest idealny w upalny dzień. Znowu jest to naprawdę proste, ale bardzo… powiemy… skuteczne! Warto spróbować, ale musisz uważać, z którego gin używasz. Jeśli użyjesz zbyt delikatnego dżinu, smaki botaników ukryją się za cytrusami soku z limonki. Oto nasz przepis.

Dżin z tonikiem

W upalny dzień jest niewiele więcej orzeźwiających napojów niż dżin i tonik. Bardziej o toniku niż sam dżin, nasz post o starych dobrych G i T (lub „gat”, jak nazywamy to w domu), patrzy na to, jak ważny jest mikser, dodajesz do swojego uroczego dżinu.

Wybierz swój dżin

W tej chwili są dosłownie setki różnych małych gorzelni – i nie mówię też o dużych facetach. Te gorzelnie są zazwyczaj w kraju prowadzone tylko przez jedną lub dwie osoby, ale absolutnie ją przybijają.

Uwielbiamy odkrywać nowe dżiny i gorzelnie oraz uczyć się o trunie pasji ich gorzelników. Ci faceci pracują tak ciężko i tworzą jedne z najbardziej niesamowitych smaków w swoich dżinach, to jest naprawdę niezwykłe.

Oto 7 naszych ulubionych destylarni Aussie, które zdecydowanie powinieneś sprawdzić:

1. Kamienna destylarnia sosny, Bathurst, NSW – Cały ich dżin jest dobry, a zwłaszcza sezonowe specjalne wydania. Powinieneś także wypróbować ich rum. To niesamowite.

2. William McHenry, Hobart, TAS-zwłaszcza dżin z beczki, który ma jasny złoty kolor i lekki waniliowy smak beczek-tworzy niesamowity Negroni. Robią też dżin, który też jest doskonały.

3. Loch Distillery, Loch, Vic – W szczególności ich nowy gin siłowy tkacza. Jest niesamowicie gładki i absolutnie pyszny. Ten może być moim nowym ulubionym wszechczasów.

4. Biedna destylarnia Toms, Sydney, NSW – Dzika, wolna, a zwłaszcza australijska, ci faceci naprawdę robią wspaniałe rzeczy dla branży Gin Sydney.

5. Distilia Adelaide Hills, Adelaide, SA – Oszałamiający dżin o nazwie 78 stopni – sprytnie nazwany na rzecz temperatury, którą gotuje alkohol.

6. Mount Wujek Distillery, Atherton Tablelands, Far North Queensland – prawdziwy dżin australijski. Remake londyńskiego dżinu w stylu suchym, w którym gorzelnik zastąpił wszystkie składniki (oprócz jałowca) ziołami, owocami i przyprawami znalezionymi w australijskim buszu.

7. Ironbark Distillery, Richmond, Vic – Wattleseed i Ironbark Gin tutaj jest naprawdę wyjątkowy.

Powinienem również wspomnieć o czterech ginach filarów, który stał się prawie tak dobrze znany jak Tanqueray i Gordons za australijskimi barami. Ma wyraźny pomarańczowy smak od tuzina całych pomarańczy używanych w procesie destylacji.

Zakochaliśmy się również w kilku amerykańskich dżinach – browar Ballast Point w San Diego w Kalifornii nazwał ich Old Grove. To delikatne, pyszne i warte zakupu. Drugi nazywa się 209 z SAN Francisco, CA. Również dość delikatny, gładki dżin i idealny w Martini.

Rozmawialiśmy o tych gorzelniach i innych tutaj, tutaj, tutaj, a przede wszystkim tutaj.

Kto wie co?

Jest teraz niewielu geniuszy gin. Mamy trzy uczęszczające dziewczyny z nisko na najlepszych dżinach.

Kath z NIP z Odwagi wie tak wiele i pomógł nam napisać listę 21 destylarni Aussie, które zdecydowanie powinieneś sprawdzić. Kath reprezentuje wiele naszych ulubionych australijskich gorzelni – z których kilka znajduje się na naszej liście powyżej – i pomaga im w ich dystrybucji, sprzedaży i marketingu. Tak długo była w branży i wie tyle.

Wejdź na witrynę firmy, aby uzyskać więcej informacji o najlepszych australijskich duchach na rynku. Możesz także kupić od niej bezpośrednio od niej.

Przy okazji może zagrać w wrednym toporze!

Caroline Childerley – lub królowa dżinu, jak jest lepiej znana – jest nie tylko uzależnioną od ginu, ale prawdziwym koneserką gin. Nie ma wielu dżinów, których nie próbowała, i dała niesamowity wgląd w to, co jest dobre, a co jeszcze lepsze w branży.

Sprawdź nasz wywiad z nią tutaj.

Ellie z Ginteress absolutnie uwielbia gin – zarówno picie, jak i pisanie o tym. Jej uczciwość dotycząca niespodzianek i triumfów, które ma ze wszystkimi różnymi rodzajami dżinu, jest bardzo odświeżająca i zabawna.

Gdziekolwiek jesteś ten Światowy Dzień Gin, mamy nadzieję, że dobrze się bawisz i powiesz swoim kumplom, aby dołączyli do ciebie. Jeśli nie masz pewności, w jakim drinku włożył swój dżin, to także światowy tydzień Negroni w tym samym czasie! Obchody dżinu dwa na jeden-teraz to dla Ciebie wydajność.

Jaki jest twój ulubiony dżin? Czy masz ulubiony koktajl gin? Gdzie będziesz ten Światowy Dzień Gin? Powiedz nam w komentarzach!

Zdjęcia pana i pani Romance oraz William Hogarth.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *