10 nieudanych doświadczeń na Sunshine Coast, Queensland


poniżej 90 minut na północ od Brisbane, wybrzeże Sunshine Queensland ma tyle do zaoferowania. Złożyliśmy tutaj tylko 10 najlepszych rzeczy do zrobienia, jednak jak tylko dotrzesz, zdajesz sobie sprawę, że jest to sugestia, jaką jest wersja góry lodowej.

Od pięknych plaż po nietypowe subtropikalne lasy deszczowe, a także wodospady, od browarów rzemieślniczych, gorzelni, a także winnic po bitowane miasta pełne kreatywności – i nie pamiętajmy o jedzeniu – słoneczna linia brzegowa jest rajem podróżnika.

Ponieważ obejmuje oba duży obszar przybrzeżny oprócz spektakularnego zalesionego zaplecza, region ten ma naprawdę zróżnicowany zestaw do zaoferowania.

I choć plaża często się spodziewana jest ciepła, szczególnie latem, zaplecza, od czasu jej podniesienia, jest zazwyczaj nieco chłodniejsza. Zimą możesz nawet wymagać zakończenia wieczorem.

Sprawdź nasz Montage Vid z tych dziesięciu rzeczy do zrobienia, a także pamiętaj, aby zapisać się na nasz kanał YouTube tutaj.

Z pewnością niemożliwe jest opowiedzenie o wszystkich rzeczach, które możesz wykonać w tym regionie, które rozciągają się na ponad 1600 km², jednak tutaj jest 10 naszych ulubionych.

1. Sunshine Coast Ocean Drive

Zdobądź leżeć, a także zabierz przybrzeżną jazdę z Sunrise Beach na południe od Noosa, całą metodę do Mooloolaba. 40 km jazdy pozwala zobaczyć, jak klify spływają do miejsca, w którym droga znajduje się na poziomie morza.

Jazda South sugeruje, że możesz szybko przestać, aby wziąć pod uwagę, jednak sugeruje to również, że lepiej ci nie przeszkadza. To trochę jak jedna z naszych sugestii dotyczących jazdy autostrady 1 na zachodnim wybrzeżu Ameryki.

Jeśli jeździsz na południe, jednym z pierwszych miast, do których dotrzesz na poziomie morza, jest plaża Peregian, a także warto wyciągnąć nogi, zachwycaj się spacerem na ogromnej plaży, a także umieszczenie Twoje palce w wodzie.

I skorzystaj z okazji do kawy – to miasto ma wiele kawiarni, które warto odwiedzić.

2. Wycieczki Eco Saltwater Cultural Cultural Cultural

Żeglowanie z Cent Lane Jetty w Mooloolaba, Eco Saltwater Eco Trips to idealna kombinacja bycia nad rzeką Maroochy, a także jej kanałów na stuletniej łodzi żeglugowej, a także odkrycie o starożytnej kulturze, a także historii tego obszaru w okolicy w okolicy dokładnie w tym samym czasie.

Podczas rejsu dołącza do ciebie Bridgette „Auntie” Chilli, szczęśliwa kobieta z Kabi Kabi, która opowiada o historii jej ludzi, którzy mieszkają w okolicy od niezliczonych lat.

Właściciel Simon Thornalley, australijski Aborygen i Torres Strait Islander, sam przywrócił tę wspaniałą łódź drewnianą, rozumiejąc znaczenie dziedzictwa i spuścizny, a także naprawdę dodaje środowiska tego doświadczenia.

Sprawdź naszą pełną ocenę, a także wideo z kulturalnego rejsu Cultural Eco Tours.

3. Piękna rezerwa Mary Cairncross, a także centrum lasów deszczowych

Nazwana na cześć kobiety, a także jej trzech córek, które od końca XIX wieku rozpoczęły walkę o ochronę tego obszaru przed pozyskiwaniem pozyskiwania.

Piękna rezerwa Mary Cairncross to wieloaspektowy widok jednego z ostatnich subtropikalnych lasów deszczowych w kraju.

Centrum jest akademickim centrum z ekranami dzikiej przyrody odkrytych w 55-hektarowym obszarze oprócz informacji na temat jego konwencjonalnych opiekunów ludzi Jinibara.

Na górze oferuje niezwykłe widoki na Góry Glasshouse, a także wiele spacerów z gęstym lasem deszczowym. Nawet krótki spacer po centrum, do którego byliśmy ograniczeni od czasu ostatnich burz, ma niesamowite zwierzęta, a także ptakom.

4. Flame Hill Vineyard, Montville

Zwykle czerwone wino, a także subtropiki nie idą w parze, jednak tak jak powiedzieliśmy, podwyższony zaplecze ma chłodniejszy klimat.

Czerwone wino tutaj może nie pasować do najlepszego z doliny Barossa lub Hunter, jednak nadal jest to niezwykle picie. Flame Hill Vineyard’s Fiano, Montville Chardonnay, a także Rousanne Marsanne, a także Barbera, a także Traprock Shiraz są wyróżniające się.

Drzwi do piwnicy, które są wysoko na wzgórzu nad dość Montville, wyglądają na zaplecze, a także na winorośl winorośli, a także idealny obszar, aby zachwycić się zmniejszeniem czerwonego wina z Queensland, a także smacznego lunchu.

Możesz zobaczyć nasze wideo Winery Flame Hill tutaj.

5. Przejdź do trzech stwardnienia rozkładu

Te trzy miasteczka Sunshine Brzeg wybrzeża to kilka najładniejszych, jednak również pokazują trzy niezwykle różne strony regionu.

Montville, który został rozpoznany w 1887 roku, jest innowacyjnym centrum, w którym zarówno powstają, jak i znane artystów. Kupowanie tutaj jest zabawne z atmosferą „Olde-Worlde”, a także obracaniem koła wodnego.

Maleny słynie z jedzenia, a także regionalnego stworzenia (a także własnej sceny artystycznej, a także wspaniałego krajobrazu),W specyficznych produktach mlecznych. Warto również sprawdzić tutaj restaurację tamaryndowca, część Spicers Tamarind Retreat, na posiłek, którego prawdopodobnie nie zapomnisz.

Mapleton jest rozumiany z bliskości przyrody, a także niesamowitych spacerów, które można wykonać w okolicy z lasami, a także wodospadami.

6. Leczenie spa zdrowia w anyżu zdrowia, Maleny

Podczas gdy jesteś w Maleny, upewnij się, że odłożyłeś co najmniej dwie godziny – najlepiej trzy – aby zachwycić się spa w dziedzinie anyżu zdrowia.

Zdecydowanie z widokiem na toczące się wieś Maleny, a także lasy, a także w odniesieniu do upadków Gardnera, ten spa zdrowia jest najbardziej niebiańskim kawałkiem całego wybrzeża słońca.

Sprawdź naszą ocenę anyżu spa zdrowia tutaj, a także nasz film, aby zobaczyć, czego możesz się spodziewać.

7. Mapleton Falls oraz spacer deszczowy

Tuż obok miasta Mapleton, obserwacja w głębokim pionowym wąwozie pokrytym drzewem, a także błyszczącego ryku Mapleton Falls przywołuje cię do sprawdzenia.

Stosunkowo prosty spacer zabiera Cię w dół, w której wody z kaskady ołówek ołówek 120 m do dołu. Jednak wydaje się, że wodospad jest szybko utopiony przez ptaki wśród baldachimu tego wspaniałego lasu.

Na tym spacerze jest raczej kilka schodów, jednak ścieżka jest dobrze zajęta.

8. Rynki Eumundi

Odbywa się w każdą środę, a także w sobotę – nie ma znaczenia – od 1979 r., Eumundi Markets jest najważniejszą, a także najlepszą sztuką, a także rynkiem rzemieślniczym w kraju.

Przynosząc wiele osób z okolicy straganów, rynek przekształca spokojne miasto Eumundi.

Uważaj na to, upiecz, przyszyj, wyhoduj odznaki na straganach. Są to sprzedawcy, którzy tworzą wszystko, co sam widzisz. Oprócz upewnienia się, że pojawia się głodna – oferty żywności na rynku są wyjątkowe!

91

Zaledwie 10 minut w dół od Eumundi Yandina jest jednym z najstarszych miast na wybrzeżu Sunshine. Pub jest tutaj, ponieważ w 1887 r. W mieście znajdują się wiele innych wspaniałych budynków dziedzictwa.

Ale na północnych obrzeżach Yandiny znajduje się fabryka imbiru – zabawny park przyjemności oparty na najlepszym na świecie imbiru z Buderim tuż przy drodze. Na początku wydaje się to nieco dziwne, jednak jest to naprawdę bardzo urocze, a także świetna zabawa. Jest również w pomieszczeniu, więc idealna aktywność deszczowa.

Ale nawet znacznie lepsze niż przejażdżki imbirowe, eksponaty i stragany to wycieczka internetowa.

Byliśmy naprawdę zaskoczeni, jak wspaniałe było. Najpierw usłyszysz od profesjonalisty pszczół o cyklach życiowych pszczół, a także ich zachowaniach. Następnie możesz zobaczyć je z bliska w swoich uli z oknami kontroli szkła. Na koniec posmakujesz różnego miodu, jaki wytwarzają.

Czy rozumiałeś jedną pszczół – w całym jej życiu – stworzy mniej niż łyżeczkę miodu?

A jeśli szukasz przekąski lub pamiątki, po drugiej stronie drogi jest Nutworks. Pozornie sklep sprzedający wszystkie rodzaje orzechów, jest to również pieczenie, a także fabryka przetwarzania. Możesz również zdobyć kilka całkowicie bezpłatnych degustacji różnych orzechów, które oferują tutaj przed zakupem.

10. Żeglarstwo, spływy kajakowe, a także wysypanie w Twin Waters Novotel Sunshine Coastline Resort

Na terenie wybitnego ośrodka wybrzeża Sunshine w Novotel Sunshine w bliźniaczych wodach na północ od Maroochydore, a także zaledwie siedem minut od lotniska, odkryjesz jezioro sztuczne.

Tutaj możesz zatrudnić kajaki, tablice SUP, a także 2-osobowe katamarany żeglarskie Hobie, aby bezpiecznie wyjść na wodę, a także grać. Jeśli przebywasz jako goście ośrodka, żeglarstwo i kajaki są bezpłatne.

Hotel jest fantastyczny dla gospodarstw domowych, a także grup przyjaciół, a także blisko plaży, innych miast Sunshine Coastline. Ma nawet własny program golfowy, który jest uznawany na całym świecie jako jeden z sześciu najlepszych programów kurortowych w Australii.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *