10 rzeczy do zrobienia w prefekturze Kioto w Japonii [z sugerowanymi wycieczkami w Kioto]


Czy wkrótce planujesz udać się do prefektury Kioto w Japonii? Przeczytaj nasze sugestie na temat rzeczy do zrobienia w Kioto, z sugerowanymi wycieczkami.

Zdjęcie Sorasaka na Unsplashkyoto. Kiedy o tym słyszę, myślę o konwencjonalnej Japonii, ze starymi budynkami i ludźmi noszącymi kimono. Prefektura Kioto ma Kioto jako stolicę. Jest to między Osaką i Nara, więc wielu ludzi robi tygodniowy plan podróży Osaka-Kyoto-Nara. Istnieje jednak wiele rzeczy do zrobienia w prefekturze Kioto, więc przeczytaj artykuł!

Inne artykuły, które możesz przeczytać:

4 kraje Filipińczycy mogą odwiedzić ważną wizę japońską

Kuchnia japońska: 12 rodzajów japońskich potraw do wypróbowania w Tokio

Najlepsze 32 plamy wiśniowe w Japonii [najlepiej widzieć miejsca na oglądanie Sakury w Japonii]

Podstawowe japońskie frazy, których musisz się nauczyć przed podróżą do Japonii

Jak podróżować z Tokio do Osaka – sugestie Shinkansen i inne metody

Spis treści

Lista rzeczy do zrobienia w Kioto w Japonii

1. Sprawdź historyczne zabytki starożytnego Kioto
2. Zobacz czerwone bramy Fushimi inari Taisha
3. Wybierz się na spacer w Chikuin-No-Michi (Arashiyama Bamboo Grove)
4. Odwiedź kayabuki no sato
5. Idź do zamku Nijo
6. Rejs wzdłuż Ine Bay
7. Spaceruj wzdłuż Floating Bridge Nagrebashi
8. Zobacz zachód słońca w zatoce Yuhigaur
9. Kupuj w Sannenzaka
10. Idź do wieży Kioto, aby zostać w Kioto w Japonii
Niedrogi hotel
Luksusowy hotel
Jak jechać do Kioto w Japonii

Lista rzeczy do zrobienia w Kioto w Japonii

1. Sprawdź historyczne zabytki starożytnego Kioto

Zdjęcie Erika Eastmana na Unsplash
Kioto było stolicą Japonii w XIX wieku. Liczne budynki, zwłaszcza świątynie i ogrody, jest tu od ponad tysiąca lat. Całkowita liczba tych miejsc rozprzestrzeniła się wokół prefektury Kioto, wynosi 17 (13 świątyń buddyjskich, 3 Shinto Shrines, 1 Zamek). Muszą wizyt, których nie ma na naszej liście (1-10), to Kiyomizu-Dera z pięknym widokiem, Kinkaku-ji ze złotym pawilonem, Ginkaku-ji ze srebrnym pawilonem i Nanzen-ji z fantastycznym ogrodem Zen.

Sugerowana wycieczka: Trip Temple Kiyomizu-Dera z National Licensed Guide w Kioto

2. Zobacz czerwone bramy Fushimi inari Taisha

Zdjęcie Davida Emricha na Unsplash
Dotarcie: Zatrzymaj się na stacji Jr Inari

Jedną rzeczą, której z pewnością nie powinieneś przegapić w Kioto w Japonii, jest Fushimi Inari Taisha. Tysiące czerwonych krat Tori powoduje świętą górę, której przejście może potrwać około 2 godzin. Sanktuarium poświęcone jest Inari, boga ryżu. Zobaczycie ludzi, którzy poszli tutaj, aby zrobić zdjęcie z Czerwonymi Bramami; Ty też powinieneś! Jest otwarty każdego dnia, a wstęp jest bezpłatny.

Sugerowana wycieczka: Kioto Temples & Shrines Day Tour

3. Wybierz się na spacer w Chikuin-No-Michi (Arashiyama Bamboo Grove)

Zdjęcie Waltera Mario Stein na Unsplash
Dotarcie: możesz zatrzymać się na linii Arashiyama

Bamboo Grove w Arashiyama jest również jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia w Kioto w Japonii. Jest nie tylko wspaniały, ale doceniasz naturę. Spacer wzdłuż Chikuin-No-Michi uspokaja się, zwłaszcza gdy wiatry w sposób bambusowy. Jest również bardzo Instagrammable, więc nie przegap tego!

Sugerowana trasa: Arashiyama Tenryuji i jojakkoji z Sagano Bamboo Grove Morning Trip w Kioto

4. Odwiedź kayabuki no sato

Zdjęcie z Bethom33 CC By-SA 2.0getting: Jeźdź autobusem Nantan City z Jr Sonobe lub Hiyoshi Station i zatrzymaj się w Kita

Z 38 domami strzechą w starszych czasach Japonii, jest to naprawdę coś, na co byś był pod wrażeniem. Możesz myśleć, że jest mały, ale spacer po tej małej wiosce może zająć znacznie więcej niż pół dnia. Możesz także zostać tutaj. To wspaniałe doświadczenie życia w lokalnym spokojnym życiu.

Sugerowana wycieczka: Miyama Futon & Breakfast strzech w strzech domków

5. Idź do zamku Nijo

Zdjęcie Eleonora Albasi na Unsplash
Dotarcie: Zatrzymaj się na stacji NijoJo-Mae

Kolejną częścią historycznych zabytków Kioto jest zamek Nijo. Został zbudowany przez pierwszy shogun okresu Edo w 1603 roku. Wejście tutaj jest całkowicie swobodne, z wyjątkiem tego, że chcesz zobaczyć wnętrze pałacu Ninomaru, jednego z obszarów zamku. To naprawdę coś, czego nie powinieneś przegapić w Kioto w Japonii.

Sugerowana wycieczka: Zamek Nijo i bilet wstępu do pałacu Ninomaru w Kioto

6. Rejs wzdłuż Ine Bay

Zdjęcie z Bryan… CC BY-SA 2.0
Dotarcie tam: ze stacji Tantetsu Amanohashidate, jeźdź autobusem do inewan-Meguri/Hide

Sprawdź malowniczy widok zatoki, a także pięknych domów łodzi w mieście Ine. Zarezerwuj rejs wzdłuż Zatoki Ine. Podczas jazdy rejsami możesz także wypróbować karmienie mewy. Bardzo chciałbyś spróbować tu także mieszkać; To uspokaja.

7. Spaceruj wzdłuż Floating Bridge Nagrebashi

Dotarcie tam: ze stacji Keihan Yawatashi, zbierz autobus Keihan do Kozuya-Nagerabashi

Bądź pod wrażeniem Nagarebashi, który jest najdłuższym drewnianym mostem w Japonii i znajduje się wzdłuż rzeki Kizu. Oba wygląda fajnie, gdy jest pora sucha lub deszczowa. Nie ma tu wielu turystów, którzy odwiedzają tutaj, więc możesz zachwycić się w tym miejscu i tAlk z mieszkańcami.

8. Zobacz zachód słońca w zatoce Yuhigaur

Dotarcie tam: ze stacji Yuhigaury Kizu Onsen, jeźdź na linii Yasaka Amino Sakyu i zatrzymaj się w Hamazume

Można by pomyśleć, że Kioto jest prefekturą na morzu, ale tak naprawdę nie jest. Mają plaże skierowane w morze Japonii; Jedną znaną plażą jest plaża Hamazume Yuhigaura. Z białym piaskiem i krystalicznie niebieskimi wodami będziesz miał pokusę, aby zanurzyć się. Jednak nie należy przegapić zachodu słońca, ponieważ jest to idealne miejsce.

9. Kupuj w Sannenzaka

Zdjęcie Andre Benz na Unsplash
Dotarcie: Zatrzymaj się na stacji Kawaramachi Hankyu

Jeśli chcesz konwencjonalnych pamiątek i niektórych japońskich gadżetów, wyjeżdżasz do Sanenzaka. Jednak nie tylko to, co oferuje. Ulica jest pięknie zachowana, więc czujesz, że jesteś w innej erze. Jest to miejsce na Instagramm, zwłaszcza jeśli masz świątynię Kiyomizu-Dera lub sklepy jako tło.

Sugerowana wycieczka: Kioto idealna wycieczka z Osaka lub Kioto: Kiyomizu-Deera, Fushimi Inari-Taisha, Arashiyama i więcej

10. Idź do wieży Kioto

Zdjęcie Alejandro Barba na Unsplash
Dotarcie: Zatrzymaj się na stacji Kioto

Większość miejsc na naszej liście to starożytne budynki, ale jest też Wieża Kioto, jedna z niesamowitych rzeczy do zrobienia w Kioto w Japonii. Jest to najwyższa konstrukcja w Kioto i pozwala zobaczyć to wszystko. Najlepszy czas na przybycie jest w złotej godzinie, aby zobaczyć Kioto w świetle dziennym i nocnym.

Sugerowana wycieczka: bilet wstępu do wieży w Kioto

Gdzie zostać w Kioto w Japonii

Niedrogi hotel

Hotel M. Plus Shijo Omiya

Hotel M Plus Shijo Omiya znajduje się w odległości 5 minut spacerem od stacji Omiya i stacji Shijo-Omiya. Wszystkie pokoje mają klimatyzację, telewizor z płaskim ekranem i czajnik elektryczny. Prywatne łazienki mają wannę, prysznic i całkowicie bezpłatne przybory toaletowe. Niektóre pokoje mają miejsce do siedzenia.

Cena: Zaczyna się od 37 USD za mały pokój dwuosobowy dla dwojga

Luksusowy hotel

Four Seasons Hotel Kioto

W pokojach w hotelu Four Seasons Hotel oferuje widok, iPad, aby uzyskać dostęp do usług hotelowych oraz telewizor z płaskim ekranem z odtwarzaczem DVD i wideo na żądanie. Hotel zapewnia udogodnienia Medspa, w tym w pomieszczenia basenu, 2 wir, sauny, sali parowe i 7 zabiegów Medspa. Po widokie ogrodu stawu goście mogą rozkoszować się potrawami przygotowanymi przy użyciu lokalnych składników Kioto w Brasserie.

Cena: Zaczyna się od 906 USD za luksusowy pokój King dla dwojga

Jak jechać do Kioto w Japonii

Air: Istnieją dwa międzynarodowe lotniska w Kioto; Międzynarodowe lotnisko Kansai (KIX) i międzynarodowe lotnisko Osaka (ITM). Do stacji Kioto zajmie to około 1 godziny i 15 minut od Kix przez JR Limited Express, podczas gdy dla ITM zajmie to około 50 minut autobusem autostrady.

Z Tokio: Możesz jeździć Shinkansen ze stacji Tokyo do stacji Kioto, która będzie kosztować około 14 170 JPY (z opłatą zarezerwowaną.) Minie 2 godziny i 20 minut.

Z Osaka: Możesz jeździć pociągiem JR ze stacji Osaka do stacji Kioto, która będzie kosztować co najmniej 570 JPY. Minie około 30 minut.

O pisarzu

Hej, jestem Lyza! Kiedyś byłem osobą, która wyobrażała sobie, że wyjechał do miejsc „jednego dnia”, ale postanowił realizować moje marzenia. Moja pierwsza podróż za granicę była w Japonii, Solo, w zeszłym 2018 roku i od tego czasu zakochała się w podróży. Celowicie odwiedzam 10 krajów przed kończeniem 30 i 2 nowych miejsc na Filipinach każdego roku. Oprócz podróży uwielbiam organizować wycieczki, robić zdjęcia, czytać i nawiązywać nowe przyjaciół. Śledź moje przygody za pośrednictwem mojego Instagrama.

Czy jesteś na Pinterest? Przypnij je!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *