12 metod nakręcenia idealnego zdjęcia podróży


Ostatnia aktualizacja: 25/25/20 | 25 października 2020

Dziś ekspert profesjonalny fotograf Laurence Norah z odkryciem wszechświata kontynuuje swoją pięcioczęściową serię na temat robienia znacznie lepszych zdjęć podróży. Zdjęcia są niezbędne dla wspomnień, które reprezentują, więc Laurence jest tutaj, aby pomóc nam zrobić znacznie lepsze zdjęcia! Część druga serii dotyczy tego, jak uzyskać idealny strzał.

W mojej pierwszej publikacji w tej serii mówiłem o podstawowych wytycznych kompozycyjnych, które możesz wykorzystać do produkcji znacznie lepszych zdjęć podróży. Jeśli jesteś nowy w tej serii, sugeruję, żebyś się od nich zaczął.

Dzisiaj będę dokładnie omawiać, jak oferować trudnym światłem, a także kilka zaawansowanych koncepcji kontrolowania kompozycji, w tym selektywność z twoim skupieniem, a także tworzenie obiektów wydaje się lepsze niż są.

Potem zamierzam przejść do konkretnych sugestii dotyczących typowych scen podróży, aby szybciej robić lepsze zdjęcia.

Zacznę jednak, mówiąc o najważniejszym aspekcie fotografii – światła. Środek słonecznego dnia może wydawać się idealny do fotografii. Prawdę mówiąc, to najgorszy czas na robienie zdjęć – światło jest surowe, cienie są trudne, a twoje zdjęcia powstrzymają się od sprawiedliwości swoich poddanych.

Najlepsze czasy do strzelania są lepsze dla wschodu, a także zachód słońca, gdy światło jest miękkie, a także ciepłe. Czasy te są rozumiane jako „Złota godzina”.

Nie możesz być w najlepszym momencie na idealne światło, szczególnie podczas podróży. Oto, jak uzyskać najlepszy strzał ze złej sytuacji oświetlenia.

12 metod robienia znacznie lepszych zdjęć

1. Bądź świadomy słońca

Jest to najważniejsza sugestia tego losu. Idealnie chcesz, aby słońce za tobą upewniło się, że Twój temat jest całkowicie oświetlony. Jeśli słońce jest za tematem, skończysz z znacznie ciemniejszym, słabo oświetlonym obrazem. Chociaż można to umyślnie zrobić, aby uzyskać efekt, dla wielu strzałów będziesz chciał, aby słońce poprawnie zapaliło swój temat. Aby to zrobić, ustawiając się, abyś był zarówno między słońcem, jak i przedmiotem, tak jak to zrobiłem w tym ujęciu z mojej podróży po Nowej Zelandii:

2. Bądź kreatywny

Za każdym razem nie podejmuj dokładnie tego samego strzału. Wymieszaj to i bądź kreatywny. Zamiast mieć za sobą słońce, skorzystaj z ciężkiego światła, aby uzyskać znacznie bardziej fascynujący obraz. Spróbuj strzelać w słońce, aby wyprodukować sylwetki lub wykorzystać wysoki otwór, aby wytworzyć efekt wybuchu gwiazd, jak w tym balonowym Dolinie Napa:

3. Wykorzystaj pogodę

Zastanów się, jak możesz wykorzystać warunki pogodowe na swoją korzyść. Dokładnie jak zaakceptować szare niebo lub deszczowy krajobraz, aby złapać wyraźne zdjęcie? Dokładnie jak zrobić zdjęcie błękitnego nieba bez nudnego? Bądź świadomy warunków pogodowych, abyś mógł odpowiednio zmienić swój styl, a także podlegać.

Na przykład, gdy słońce stoi za chmurami, światło jest rozproszone. Chmury również zwiększają stopę zainteresowania, a także skalę do zwykłego, męczącego nieba, jak w tym ujęciu malowanej pustyni w Australii:

4. Szukaj cienia

Jeśli robisz zdjęcia ludzi, odkryj gdzieś zacienione. Właśnie tutaj światło będzie o wiele bardziej równe, z mniejszą liczbą cieni na twarzach. Otrzymasz znacznie gładsze, a także znacznie bardziej zrównoważone zdjęcie. Upewnij się tylko, że masz pamięt, gdzie jest twoje światło, a także dokładnie, jak ciemny będzie twój temat.

Oto przykład z połowy dnia na Sri Lance:

5. Głębokość główna pola

Głębokość pola polega na kontrolowaniu, które części strzału są skupione. Jest to jeden z najważniejszych pomysłów fotograficznych, które wymagasz, aby zrozumieć, jeśli chcesz poprawić fotografię podróżną, a także złapać to idealne ujęcie. Głębokość opanowania pola pozwoli ci skomponować szereg strzałów, zmieniając tam, gdzie się skupiasz. Na przykład sprawdź to ujęcie małpy:

Jak widać, tylko małpa jest skupiona. Jest to rozumiane jako „płytkie” głębokość pola, a także wykorzystywana do izolowania badanych, a także strzału.

Szerokie głębokość pola jest strzelanie do krajobrazów, a także scenerii. Oto strzał z Nowej Zelandii, w którym wykorzystałem szeroką głębię pola, aby skoncentrować się znacznie więcej:

Aby manipulować głębokością pola w kamerze wideo, wymaga modyfikacji przysłony – sprawdź swój podręcznik pod kątem dokładnie tego, jak to zrobić. Zwykle będzie to oznaczone jako „av” lub „a” na tarczy trybu.

Niektóre smartfony umożliwiają ręczne ustawianie przysłony, albo w wbudowanej aplikacji kamery wideo, albo przez pobieranie zaawansowanej aplikacji z aplikacji urządzenia.

Szeroko otwarta otwór (f/4, a także niższy) tworzy płytszą głębokość pola (mniej strzału będzie się skupić), a także mniejsza apertura (f/8, a także wyższa) stawia znacznie więcej z więcej więcej osób scena w centrum uwagi.

W Internecie jest wiele samouczków na temat głębokości pola; Spójrz tutaj na znacznie więcejKompleksowe wyjaśnienie, a także tutaj, aby uzyskać głębię symulatora pola, aby uzyskać znacznie więcej umowy na temat tego, co to jest.

6. Użyj scen ulicznych

Fotografia uliczna dotyczy łapania chwil – zanurzenia się w środowiskach, a także odkrywanie fascynujących historii.

Cierpliwość i uprzejmość są niezbędne do udanych ujęć ulicznych, w tym ludzi – nie wszyscy chcą zrobić swoje zdjęcie, a także może być to niezgodne z prawem bez wyraźnego pozwolenia. Jeśli nikt nie chce zrobić ich zdjęcia, spróbuj większych strzałów z tłumu lub skup się na produktach rynkowych-żywe stosy smakowe lub nietypowe produkty są zawsze fascynującymi przedmiotami.

Alternatywnie strzelaj do ulic. Drzwi lub interesujący projekt to dobry punkt wyjścia – na przykład weź tę ulicę w Bolonii we Włoszech:

Jeśli chodzi o ustawienia, użyj większej głębokości pola (mniejsza otwór) do ogólnych scen ulicznych.

7. Odkryj fotografowanie ludzi

Jeśli szukasz portretów, najlepszą opcją jest zaprzyjaźnienie się z ludźmi. Odkryj o nich, a także ich historie, a następnie poproś o to pozwolenie.

Wybieram zdjęcia ludzi, których znam, ponieważ zazwyczaj nie muszę martwić się problemami z zgodą.

Moim preferowanym stylem zdjęć ludzi to „szczere”, bezoceniane ujęcia. Moim zdaniem jest to najlepszy sposób na złapanie charakteru ludzi.

Istotną dla sztuki dyskretnej fotografii jest wytrwałość, cierpliwość, a także utrzymanie oczu dostępności wokół ciebie. Kluczowe jest przewidywanie chwil, które mogą się zdarzyć.

Poleciłbym płytką głębokość pola (szeroką otwór), a także szybkie czasy otwarcia migawki dla portretów, a także ujęcia akcji ludzi.

8. Wykorzystaj plaże

Plaże są jednym z moich preferowanych obszarów do strzelania do zachodów słońca – nic raczej nie bije słońca nad morzem! Woda, a także mokry piasek dają doskonałe możliwości odbicia.

Pomyśl dokładnie o swojej kompozycji, a także na specyficznym pierwszym planie, a także w połowie ziemi, o którym mówiłem w poście struktury. Wypróbuj różne kąty, a także być może przekroczyć swój przedmiot, aby przedstawić plażę w kontekście jej środowiska, takiego jak ujęcie plaży Hellfire w Australii Zachodniej:

Poza zachodem słońca plaże mogą być wyjątkowo jasnym środowiskiem, więc możesz wymagać zmiany ekspozycji na zrekompensowanie. Wiele kamer, a także telefonów pozwala przesunąć ekspozycję w lewo lub najlepiej ręcznie z przyciskiem, który pojawia się jak +/- lub z wnętrza aplikacji.

Jeśli strzelasz do dobrych przyjaciół, a także nie możesz odkryć cienia, pomyśl o ustawieniu lampy błyskowej w celu „wypełnienia”, aby zrekompensować. Wykorzystuje to błysk, aby oświetlić cienie wywołane słońcem, a także może sprawić, że portrety wystrzelone w słońce wyglądają znacznie przyjemniej.

Na koniec zadbaj o swój sprzęt. Drobny piasek, a także słona woda nie zgadzają się z wieloma urządzeniami z kamer wideo!

Oto kilka znacznie więcej sugestii fotograficznych na plaży, aby zacząć.

9. Master robiąc zdjęcia krajobrazów

Istnieją dwie rzeczy, które pomogły poprawić moją fotografię krajobrazową: statyw, a także filtr polaryzacyjny (jeśli myślisz o moim sprzęcie fotograficznym, oto pełna lista mojego sprzętu do fotografii podróży).

Kontrola głębokości pola jest istotną częścią fotografii krajobrazowej. Niestety, gdy zwiększasz otwór, czas otwarcia migawki staje się wolniejszy – do punktu, w którym ruch dłoni może spowodować rozmyty obraz. Dlatego wymagasz statywu.

Przeczytaj znacznie więcej o tym, jak czas otwarcia migawki, ISO (ustawienie wrażliwości światła), a także apertura są połączone w tym krótkim artykule na temat trójkąta ekspozycji.

Filtr polaryzacyjny jest niesamowity do robienia niebieskiego nieba, a także chmur, a także do kontrolowania odbicia. Zmniejsza to również ilość światła wchodzącego do aparatu, aby statyw był jeszcze znacznie bardziej pomocny.

Jeśli powyższe dwa hałas, takie jak dużo wysiłku, nie martw się. Możesz ulepszyć swoją fotografię krajobrazową bez końca, wierząc poważnie o swoją kompozycję. Kluczowe są wiodące linie, wytyczne trzeciej, a także odkrycie poczucia skali poprzez umieszczenie przedmiotów na pierwszym planie lub w połowie ziemi.

10. Odkryj dokładnie, jak korzystać z niskiego światła

Tak powszechnie jesteśmy z dobrymi przyjaciółmi w nocy, a także chcemy złapać te chwile razem, jednak wydaje się, że nie możemy dostać nic innego niż rozmyty bałagan.

Dzieje się tak, ponieważ wiele kamer nie jest doskonałych, gdy pracuje z ilością światła oferowanego w nocy – wykorzystują powolne czasy otwarcia migawki, które zamieniają ruch w rozmycie.

Droższe urządzenia mogą mieć prawdziwy różnicę w fotografii słabo świetlnymi. Nie jest jednak utracone, jeśli twoje kieszenie nie są wystarczająco głębokie. Po pierwsze, możesz zwiększyć ustawienie ISO w aparacie. Chociaż zmniejszy to wysoką jakość twoich strzałów, będą wyglądać znacznie lepiej niż rozmyte zdjęcia.

Inną koncepcją jest odkrycie czegoś, na czym można oprzeć kamerę wideo. Jeśli nie masz statywu, tRy, a także odkryj alternatywę – wszystko, co jest stacjonarne, a także nie jest skłonne do wstrząsania, tak jak twoja ręka. Następnie użyj funkcji timera aparatu, aby zrobić strzał. Jeśli robisz zdjęcia ludzi, poproś ich, aby stały tak nieruchomo!

11. Zdobądź ujęcia akcji

Aby uzyskać znacznie lepsze zdjęcia akcji, masz dwie opcje. Jednym z nich jest wykorzystanie szybkiego czasu otwarcia migawki, aby „zamrozić” akcję – taką jak strzał kolibra w locie lub surfer na fali.

Drugim wyborem jest pokazanie ruchu poprzez wykorzystanie dłuższego czasu otwarcia migawki – wynikający z tego rozmycie przekazuje widza poczucie działania.

W tym ujęciu pociągu ręcznie ustawiłem czas otwarcia migawki na 1/30 sekundy, wystarczające, aby drzewa na skraju strzału wydawały się spieszyć, gdy wychylałem się przez okno, ale wystarczające, że wystarczające jest to Sam pociąg pozostałby ostry, nawet ręczny. Wierzę, że to działało całkiem dobrze!

12. Rób zdjęcia wodospadów

Wodospady to niesamowity temat fotografii. Moją preferowaną metodą ich strzelania jest powolna czas otwarcia migawki, powodując efekt miękki i puszysty. Spory migawki 1/15 sekundy, a także wolniej, zapewniają najlepsze wyniki – będziesz wymagać skorzystania z statywu lub oparcia kamery wideo na czymś, co zapobiec rozmycie ruchu dłoni.

Kolejną świetną metodą strzelania z wodospadów jest odległe z wykorzystania długiego obiektywu, wykorzystujące kompresję do wytworzenia dramatu wokół tematu. Albo idź w drugą stronę, a także zastrzelić super szerokość, przyjmując pełną chwałę sceny.

Wreszcie nie pamiętaj o użyciu światła. Cała ta woda strumieniowa może powodować piękne tęcze, jak widać w tym ujęciu Vernal Falls w Yosemite:

***
Uważam, że robienie znacznie lepszych zdjęć jest kombinacją trzech elementów – w najlepszym miejscu w najlepszym miejscu, rozumiejąc dokładnie, jak działa twój sprzęt, a także dokładnie zrozumieć, jak skomponować doskonałe ujęcie. Sprawy migawki, a także apertura to dwa istotne ustawienia w zestawie narzędzi fotografa, a także wymaga odkrycia, jak uzyskać dostęp do dostępu, a także zarządzać tymi trybami w aparacie.

Kiedy to zrobisz, będziesz miał znacznie wyższy innowacyjny zarządzanie fotografią.

Laurence rozpoczął swoją podróż w 2009 roku po odejściu z pracy biznesowej. Jego blog, Finding the Universe, kataloguje jego doświadczenia, a także fantastyczne zasoby porad dotyczących fotografii! Możesz także odkryć go na Facebooku, Instagramie i Twitterze.

Fotografia podróży: odkryj znacznie więcej wskazówek

Aby uzyskać znacznie bardziej praktyczne wskazówki dotyczące fotografii podróży, należy sprawdzić resztę serii fotografii podróży Laurence:

Część 1 – Dokładnie jak robić zdjęcia z podróży ekspertów

Część 2 – Dokładnie jak zrobić idealne zdjęcie podróży

Część 3 – Dokładnie jak kupić najlepszy sprzęt kamery wideo

Część 4 – Dokładnie jak zrobić idealne zdjęcie: Zaawansowane techniki

Część 5 – 7 Sugestie edytowania w celu ulepszenia zdjęć podróży

Zarezerwuj swoją podróż: sugestie logistyczne, a także sztuczki
Zarezerwuj swój lot
Znajdź niedrogi lot, korzystając z Skyscanner. To mój preferowany silnik przeglądania, ponieważ wyszukuje witryny, a także linie lotnicze na całym świecie, więc zawsze rozumiesz, że nie ma żadnego kamienia.

Zarezerwuj swoje zakwaterowanie
Możesz zarezerwować swój hostel w Hostelworld. Jeśli chcesz pozostać gdzieś niż hostel, skorzystaj z Booking.com, ponieważ konsekwentnie zwracają najtańsze stawki dla pensjonatów, a także hoteli.

Nie pamiętaj o ubezpieczeniu podróży
Ubezpieczenie ubezpieczeń podróży zabezpieczy Cię przed chorobą, obrażeniami, kradzieżą, a także odwołaniem. To obszerne bezpieczeństwo w sytuacji, wszystko idzie nie tak. Nigdy nie wybieram się na wycieczkę, ponieważ musiałem go używać wiele razy w przeszłości. Moja preferowana firma, która oferuje najlepszą usługę, a także wartość:

Bezpieczeństwo (najlepsze dla wszystkich)

Zapewnij moją podróż (dla osób powyżej 70)

Medjet (dodatkowe pokrycie ewakuacji)

Gotowy do zarezerwowania podróży?
Sprawdź moją stronę zasobów, aby uzyskać najlepszą firmę do wykorzystania podczas podróży. Wymieniam wszystkie te, których używam podczas podróży. Są najlepszymi w klasie, ponieważ nie możesz się pomylić, korzystając z nich podczas podróży.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *