21 Rzeczy do wykonania w Kuala Lumpur: Brzęcząca stolica Malezji


Kuala Lumpur lub KL, jak to rozumie, jest zatłoczoną stolicą Malezji. Jest to także kulturowy garnek, z mieszanką plemion malajskich, chińskich, indyjskich i rodzimych. Jeśli zamierzasz zobaczyć stolicę Malezji, sprawdzisz się na listę najlepszych rzeczy do wykonania w Kuala Lumpur.

Z nazwą, która faktycznie wskazuje na „błotniste zbieżność”, na początku może to nie hałasować jak niesamowity cel podróży! W rzeczywistości wielu podróżników nigdy nie widzi poza lotniskiem. Jest to płacz wstyd, ponieważ w KL mają wiele doskonałych rzeczy, aby uzasadnić pozostanie na kilka dni.

Trzeba przyznać, że najpierw sprawdziłem Kuala Lumpur z konieczności. Podróżowaliśmy do Indonezji i musieliśmy stamtąd złapać lot. Zamiast stać się linią na lotnisko, spędziliśmy kilka dni na sprawdzaniu miasta. Byłem szczęśliwy, że zarezerwowaliśmy loty w obie strony, ponieważ szybko zdałem sobie sprawę, że dzieje się tu wiele.

Mając zaledwie kilka krótkich dni, możesz odkrywać etniczne dzielnice miasta, zobaczyć jaskinie otoczone małpami, sprawdzić jeden z najfajniejszych wieżowców na świecie i więcej. W mieście znajduje się również niektóre światowej klasy muzea i parki, więc w Kuala Lumpur są fajne rzeczy do wykonania, niezależnie od pogody.

Być może najlepsze ze wszystkich, możesz cieszyć się przepyszną kuchnią za każdym rogiem tutaj. Od malezyjskiego Nasi Lemak i chińskiego makaronu, po indyjskie curry, na pewno nie będziesz głodny!

Przejdźmy do tego i spójrzmy na kilka najlepszych rzeczy do wykonania w KL.

1. Dataran Merdeka

Nasza eksploracja stolicy malezyjskiej rozpoczyna się w Dataran Merdeka (Independence Square). To tutaj Malezja ogłosiła swoją niepodległość od Brytyjczyków 31 sierpnia 1957 r.

Podczas gdy sam plac jest po prostu dużym, dobrze wyrządzonym trawniku, jest wiele do zobaczenia. Upewnij się, że aparat przygotował się do zrobienia zdjęć oszałamiającego budynku sułtana Abdul Samad. W miejscu, w którym po raz pierwszy podniesiono flagę malezyjską flagę malezyjską.

Udaj się do galerii miasta Kuala Lumpur, która przedstawia historię miasta. Jest to niezwykle pouczające i najlepsze ze wszystkich, absolutnie za darmo! Możesz także zrobić to najważniejsze zdjęcie ze wskazaniem „I ❤️ KL”, gdy tu jesteś.

Wokół placu zobaczysz także Royal Selangor Club. Opracowany w 1884 r., To, gdy służyło jako satysfakcjonujące miejsce dla elity brytyjskiej w czasach kolonialnych. Nadal jest otwarty i wciąż jest to wyjątkowy (i niezwykle drogi) klub, ale możesz przynajmniej podziwiać oszałamiający budynek.

Kliknij tutaj, aby znaleźć Dataran Merdeka na mapie i uzyskać wskazówki. Plac jest otwarty 24 godziny, ale galeria miasta jest otwarta tylko w godzinach 9-6: 30.

2. Petronas Towers – jedna z najważniejszych rzeczy do wykonania w Kuala Lumpur!

Klejnotem na panoramie Kuala Lumpur to zdecydowanie Petronas Towers. Te bliźniacze wieże mają wysokość 88 stóp i są najsłynniejszym znakiem miasta. Zabawny fakt – to właściwie najwyższe bliźniacze wieże na świecie.

Zostały one stworzone przez argentyńskiego architekta Césara Pelli w postmodernistycznym stylu. To niezwykle imponujący projekt z fasadą, która przypomina tematy znalezione w sztuce islamskiej.

Sugeruję sprawdzenie wież przynajmniej dwa razy podczas podróży – kiedy w nocy i ponownie w nocy, kiedy się zapalą. Niezależnie od tego, jaka jest pora dnia, sprawdzanie wież będzie prawdopodobnie wysoko na liście rzeczy do wykonania w KL.

Za pomocą biletu możesz najpierw skierować się tak samo jak Skybridge, który łączy wieże. Jest to największy 2-piętrowy most na świecie 41. i 42. Stamtąd przechodzisz całą metodę na 86. piętro do niezwykłego pokładu obserwacyjnego.

Towers Petronas są otwarte od wtorku od 9:00 do 21:00, z ostatnim przyjęciem o 8:30. Bilety kosztują około 20 USD dla dorosłych, 10 USD dla seniorów i 8 USD dla dzieci. Kliknij tutaj, aby uzyskać wskazówki.

3. Eating Street (Jalan Alor)

Bez wątpienia jedną z najsmaczniejszych rzeczy do wykonania w Kuala Lumpur spaceruje wzdłuż Jalana Alor. Często rozumiane jako „Eating Street”, jest to miejsce, aby spróbować kilku najlepszych (i najtańszych) jedzenia w mieście.

Po obu stronach ulicy znajdziesz szeroką gamę restauracji. Jest tu także wiele stojaków z Hawker, z plastikowymi stołkami wyleczonymi na ulicę, aby pasować do głodnych mas. Be sure to bring your appetite, as there are tons of terrific options here.

Jalan Alor is found just a 5-minute walk from Bukit Bintang Station. Click here to get directions. You can come here any time, but it truly pertains to life at night when all the lanterns illuminate the street. lots of locaLS jak przyjeżdża tu na późny wieczór po wielkiej nocy w mieście.

4. Park KLCC

Nawet jeśli zdecydujesz się uniknąć wyjścia tak samo, jak na szczycie, możesz cieszyć się widokami wież Petronas z parku KLCC. Jest to 50-hektarowa oaza zielonego obszaru idealnego w środku dużego miasta.

Miejsce parku jest zdecydowanie obliczone. Jest obok słynnych wież Petronas, aby podkreślić znaczenie natury wśród całego zgiełku.

W projekcie tego parku miało również wiele dbałości o szczegóły. Na przykład wybrali drzewa, które przyciągałyby ptaki wędrowne. Park jest domem dla torów do joggingowych, brodzeniach, dużego placu zabaw i nie tylko.

Najważniejszym wydarzeniem parku KLCC jest stworzona przez człowieka Lake Symphony. Jezioro ma muzyczne fontanny, które każdego wieczoru o dźwięku, światła i wody każdego wieczoru o 8, 9 i 22.00. Pamiętaj, aby dodać to do listy rzeczy do wykonania w Kuala Lumpur!

☞ Zobacz także: 10 najlepszych najlepszych malezyjskich wysp

5. Narodowe Muzeum Malezji

Jeśli zastanawiasz się nad odkryciem o wiele więcej o historii i kulturze kraju, koniecznie udaj się do Muzeum Narodowego Malezji. To oszałamiający budynek, ponieważ projekt pochodzi ze standardowych pałaców malajskich.

W muzeum jest wiele różnych galerii, każda z własnym motywem. W ciągu jednego dnia możesz przejść od przedhistorii do współczesnej Malezji i wszystkich punktów pomiędzy nimi. Ponadto, See to the Museum jest najlepszą metodą ucieczki od powszechnie upalnego upału w ciągu dnia Kuala Lumpur!

Narodowe Muzeum Malezji jest otwarte codziennie od 9:00 do 18:00. Bilety kosztują nieco ponad 1 USD dla dorosłych, więc jest to wspaniała okazja! Kliknij tutaj, aby uzyskać wskazówki.

6. Kampung Baru (tradycyjna wioska)

Kuala Lumpur jest niezwykle współczesnym miastem, pełnym lśniących wieżowców i wysokiej klasy centrów handlowych. Niektórzy oparli się jednak awarii miasta, w tym mieszkańców Kampung Baru.

Tutaj znajdziesz jeden z ostatnich przykładów standardowego życia wioski w dużym mieście. Ziemi i właściciele domów tutaj odmówili stosowania projektantów w wielu przypadkach, aby zachować swoją metodę życia. Jak na ironię, nazwa Kampung Baru faktycznie wskazuje „nową wioskę”.

Gdy Kampung Baru siedzi na niezwykle przydatnych ziemi w pobliżu Petronas Towers, projektanci są bardzo chętni do zamachowania. Może się to zdarzyć wcześniej niż później i może kosztować ponad 1 miliard dolarów na wykupienie wszystkich. Pamiętaj, aby sprawdzić Kampung Baru, zanim przyjedzie piłka. Tutaj możesz uzyskać wskazówki na mapie.

7. Jaskinie Batu

Jedną z najważniejszych rzeczy do wykonania w Kuala Lumpur jest podróż do jaskini Batu. Ta seria jaskini znajduje się w wapiennych klifach na północ od miasta.

W rzeczywistości jest to niezwykle ważna strona pielgrzymkowa dla Hindusów, ponieważ jaskinie są domem dla wielu świątyń i posągów. Jaskinie są centralnym punktem świętowania hinduskiego Thaipusam, gdy niezliczeni ludzie widzą procesy.

Po dotarciu do jaskiń Batu, pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest gigantyczny, złoty posąg lorda Murugan. Następną rzeczą, którą najprawdopodobniej zobaczysz, jest bezczelna małpa, ponieważ jaskinie są domem dla wielu długich makaków. Chociaż nie wymagacie bać się małp, najlepiej jest zachować dystans. Mogą stać się raczej terytorialne i rozumieli, że gryzie turystów.

Pomijając małpę, warto krótki podróż pociągiem do jaskini. Podczas gdy jaskinie Batu są bezpłatne, musisz dołączyć do wycieczki za około 8 USD, jeśli chcesz sprawdzić ciemne jaskinie. Kliknij tutaj, aby uzyskać wskazówki do obu.

8. Wskakowanie do muzeum

Oprócz Narodowego Muzeum Malezji masz wiele innych wyborów w KL. Kolejnym wspaniałym wyborem jest Muzeum Królewskie, które było oficjalnym domem królewskim od ponad 80 lat.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak szlachta mieszkała w Malezji, pamiętaj, aby dodać to do listy rzeczy do wykonania w Kuala Lumpur. Królewskie Muzeum jest otwarte codziennie od 9:00 do 17:00 i kosztuje około 2 USD dla dorosłych. Kliknij tutaj, aby uzyskać wskazówki.

Entuzjaści sztuki będą chcieli mieć pewność, że uwzględniono wycieczkę do Islamskiego Muzeum Sztuki. Przy ponad 10 000 artefaktów ich celem jest pokazanie kolekcji reprezentatywnej dla świata islamskiego. Jest otwarty codziennie w godzinach 9–18:30 i kosztuje nieco ponad 3 USD dla dorosłych. Możesz to sprawdzić na mapie tutaj.

Istnieje wiele innych wartościowych muzeów w KL, w tym Muzeum Iluzji, National Visual Arts Gallery i Orang Asli Crafts Museum.Wspaniale jest mieć wybór, gdzie można się udać w gorące i/lub deszczowe popołudnie, ponieważ są one często tutaj!

9. Chinatown

Chinatown Kuala Lumpur koncentruje się wokół Petaling Street. Na obu końcach ulicy znajdują się duże chińskie łuki i są one pokryte długim zielonym dachem, który często nazywany jest „zielonym smokiem”.

Wzdłuż tej ulicy tylko dla pieszych znajdziesz wiele sklepów i dostawców sprzedających takie rzeczy, jak standardowe chińskie medycyny i podrobione zegarki. Tęśnięcie jest nie tylko włączone, ale tutaj motywowane!

Oczywiście w Chinatown jest też dużo smacznego jedzenia. Pamiętaj, aby wypróbować ryż z kurczaka Hainanese, gdy tu jesteś! Interesującą notatką, którą dodam, jest to, że znalazłem najtańszy alkohol w mieście w indyjskich sklepach w Chinatown. Trudno znaleźć tani napój w tym mieście (cóż, właściwie cały kraj), więc wierzyłem, że dam ci znać!

Oprócz zakupów, jedzenia i picia tanich piw, możesz zobaczyć zarówno taoist, jak i hindualną świątynię w Chinatown. Jeśli jesteś plecakiem, prawdopodobnie zostaniesz tutaj, ponieważ Chinatown jest domem dla wielu wspaniałych hosteli budżetowych. Kliknij tutaj, aby uzyskać wskazówki.

10. Perdana Botanical Gardens

Kiedy wymagasz ucieczki od konkretnej dżungli, jedną z najlepszych rzeczy do wykonania w KL jest sprawdzanie ogrodów botanicznych perdana. Opracowana metoda w 1888 r. Ogrody są od tego czasu wybitne sanktuarium.

Jest wystarczająco dużo, aby zobaczyć i występować w ogrodach, abyś był zajęty przez cały dzień. Tutaj możesz zobaczyć pomnik narodowy, zobaczyć ogrody Hibiscus i Orchid lub po prostu wycofać się nad jeziorem.

Ogrody są również domem dla parków jeleni, ptaków i motyli. Aby obejść duży park, możesz wskoczyć na tramwaj wahadłowy, który trwa od 9:00 do 18:00 i kosztuje nieco ponad 1 USD. Istnieją również rowery do dzierżawy, jeśli chcesz jeździć na rowerze.

To wspaniała metoda spędzenia spokojnego popołudnia w mieście, więc pamiętaj, aby dodać tutaj do swojej listy rzeczy do wykonania w Kuala Lumpur. Kliknij tutaj, aby uzyskać wskazówki.

11. Thean Hou Temple

Kolejną wspaniałą metodą doświadczania chińskiej kultury w Kuala Lumpur jest sprawdzenie świątyni Thean Hou. Ta oszałamiająca świątynia integruje aspekty buddyzmu, taoizmu i konfucjanizmu. Jest to jedna z największych świątyń w całej Azji Południowo -Wschodniej i jest poświęcona Bogini Nieba, Thean Hou.

Choć zawsze jest to świetna lokalizacja, świątynia jest szczególnie żywa wokół buddyjskich wakacji, takich jak Wesak lub Chińskie wydarzenia, takie jak wiosenny festiwal. Jest to również widoczne miejsce, w którym rozmawia z Fortune Teller i metodą standardową chińską sztuki walki, takie jak Tai Chi.

Świątynia znajduje się na wzgórzu i wykorzystuje niesamowite widoki miasta. Jest otwarty codziennie od 9:00 do 18:00 i możesz dostać się tam autobusem lub taksówką. Click here for directions to the temple.

12. Wybierz się na wycieczkę po jedzeniu

Bez wątpienia jedną z najlepszych rzeczy do wykonania w Kuala Lumpur jest po prostu jedząc metodę w mieście. With a mix of Malay, Chinese, and Indian cuisine, there’s something tasty being cooked up around every corner here.

Chociaż zawsze możesz po prostu podążać za nosem i znaleźć smaczne jedzenie samodzielnie, będziesz mieć o wiele bardziej satysfakcjonujące wrażenia, zapisując się na wycieczkę z jedzeniem. With a regional food expert as your guide, you’ll get to sample a few of the very best cuisine in Kuala Lumpur.

FTM (Food excursion Malaysia) comes highly suggested and uses a number of different choices for food tours. Their finest selling excursion is called “Off the Eaten Track” and runs everyday from 7-11PM. excursions cost $62 for adults and $31 for children. Click here to inspect their web site for all the details.

13. KL Tower

One of the most famous sights in the Malaysian capital is the KL Tower. It stands at 421 meters (1,381 feet) tall and is the greatest perspective in the city that’s available to the public.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *