5 z najlepszych przerw w mieście śródziemnomorskim


Zgodnie z artykułem napisał Tom McLoughlin (aka Backpacker Boy). sprawdziłem więcej o Toma w biografii autora na dole tego postu.

W regionie Morza Śródziemnego jest wiele wspaniałych miejsc docelowych. Te różnorodność, od małych idyllicznych wysp po ruchliwe kosmopolityczne miasta, które są bogate w historię, a także kulturę. Jeśli szukasz przerwy w Morzu Śródziemnym, jest to pięć najlepszych, jeśli chodzi o naturalne piękno, a także historię.

1. Dubrownik, Chorwacja

15-wieczny ściana miasta, która otacza wspaniałe Chorwackie Przybrzeżne Miasto Dubrownik, jest widokiem. Dubrownik, który jest również rozumiany jako perła Adriatyku, ma bogatą i intrygującą historię.

Zdjęcie przez wikipedia.org

Zobaczysz wspaniałe widoki na to starożytne miasto, a także kryształowe wody morza ze szczytu kamiennych ścian. Starożytna ściana Dubrownika jest jedną z najlepiej zachowanych w całej Europie, a także pomarańczowych dachów Starego Miasta, a także licznych zabytków, które można odkryć.

Spotkasz wiele starych fortów, a także muzeów, spacerując po średniowiecznych bruku, oprócz innych przykładów wyjątkowej architektury.

2. Ateny, Grecja

Ateny mają zaszczyt być największym miastem i stolicą Grecji. Od prawie 4000 lat jest centrum kultury greckiej, a także cywilizacji. Jest również uważany za najstarsze miasto w Europie.

Starożytne ruiny z V wieku pne dobrze mieszają się z modernizacją, aby zapewnić odwiedzającym najlepsze z obu światów. Wybierasz się na wysokiej klasy przerwę w Atenach z cyplon.co.uk bez sprawdzania jego słynnych historycznych miejsc, takich jak Agora, Acropolis, a także świątynia Partenon, gdzie również zobaczysz najbardziej spektakularne widoki na widok na rozległe miasto poniżej. Tradycyjne greckie potrawy, a także wina, zadowolą twoje podniebienie podczas słuchania opowieści o mitologii greckiej, a także bogowie.

3. Marsylia, Francja

Słynne miasto portowe Marsylii to wybitne miejsce rejsowe, które leży w południowej Francji. Był to skrzyżowanie handlu, a także imigracji od czasu ustanowienia w 600 rpne przez Fenicjan.

Marsylia ma wiele spokojnych kwadratów, XIX-wiecznych schodkowych ulic, ruchliwych rynków, a także gorączkowych możliwości. Sercem miasta jest z pewnością port Vieux, w którym regionalni składnicy ryb gromadzą się, aby sprzedawać swój codzienny połów obok wyłożonego łodzi nabrzeże. Bardziej znanym obszarem jest Bazylica Notre Dame de la Garde.

Zdjęcie przez Wikimedia Commons

Słynny pomnik jest pełen obrazów, tabliczek, a także medali wojennych z kilkoma z nich z XIII wieku. Struktura, która została opracowana w stylu rzymskim, znajduje się na największym punkcie Marsylii, a także oferuje zapierające dech w piersiach widoki.

4. Rzym, Włochy

Historyczne miasto Rzymu zapewni ci gorączkę przez wiele dni dzięki wielu niesamowitym stronom, restauracjom, muzeom, a także sklepom.

Jedną z najbardziej znanych ruin jest Koloseum. Ta wielka struktura zdobędzie największą Włoch, a także finansuje miasto, a jego istnienie od ponad 2000 lat. Został zbudowany między 70 r., A także 80 AD, a także wykorzystywany jako lokalizacja wielu rodzajów wydarzeń, takich jak zawody gladiatorów.

Rzym jest naprawdę kosmopolitycznym miastem, które również oferuje szeroką gamę wybitnej kultury, kuchni włoskiej, designu, a także kreatywnych skarbów, a także nie może być znacznie lepszej metody doświadczania interesującego miasta Rzymu poza osobistą wycieczką.

Rzymskie forum jest jeszcze jednym obowiązkowym miejscem do zobaczenia wraz z Vatican City Muzeum Watykanu, Bazyliką Świętego Piotra, pomnikiem Il Vittoriano, a także Piazza Wenezia.

5. Fethiye, Turcja

To kwitnące i atrakcyjne nadmorskie miasto leży obok Morza Śródziemnego w prowincji Mugla w Turcji. To dom dla tętniącego życiem, pracującego portu, a zdecydowanie nie można go pomyśleć o pułapce turystycznej, mimo że widzi niezliczone gości rocznie.

Istnieje wiele sklepów, a także restauracji, które można sprawdzić razem z kilkoma historycznymi ruinami, które można sprawdzić po malowniczym mieście. Bliskie miasto duchów o imieniu Kayakoy, które można szybko wędrować, a także będziesz mógł wchłonąć słońce, pływać, a także paralotnię na wspaniałej piaszczystej plaży Oludeniz. Muzea, a także galerie są mnóstwo, a grobowiec Amyntas jest najbardziej rozpoznawalnym miejscem Fethiye.

Oświadczenie: Kozy w drodze jest partnerem Amazon, a także podmiot stowarzyszony dla niektórych innych sprzedawców detalicznych.Oznacza to, że tworzymy prowizje, jeśli klikniesz linki na naszym blogu, a także kupujesz od tych sprzedawców.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *