Doświadczając Wielkanocnej w Gwatemali – bez żadnego króliczka w zasięgu wzroku


dorastanie w Kanadzie, Wielkanoc obejmowała budzenie się, chwytając nasze kolorowe koszyki, a także wyruszając, aby przeszukać podwórko plastikowych jaj pełnych galaretek, a także czekoladek! Reklamy w telewizji zawsze miały uroczy, futrzany króliczek, a także centra handlowe były pełne jajek, a także króliczki w formie cukierków. Kiedy sam przeprowadziliśmy się do Internetu, wierzyliśmy o Wielkanoc jako długi weekend, zapewniając nam dodatkowy dzień wolny od pracy, a także dodatkowy noc na świętowanie w barze!

Zawsze zastanawialiśmy się, jak/dlaczego zarówno króliczki, jak i jaja były związane z tym czasem religijnym… i szczerze mówiąc, dopiero niedawno odkryliśmy.

Koncepcja króliczka wielkanocnego (lub zająca wielkanocnego/królika wielkanocnego) powstała wśród niemieckich luteranów w 1600 roku. Podobnie jak Święty Mikołaj, królik osądziłby, czy dzieci były świetne, czy złe, a także na podstawie tego, czy dostałyby jakieś prezenty. Było to typowe przekonanie, że zające były hermafrodyty, wskazując, że mogą się rozmnażać bez utraty dziewictwa! Wierzyło, że doprowadziło do powiązania z Maryją Dziewicy, wiążąc króliki z kościołem. Istnieje wiele powodów, dla których jaja są powiązane z Wielkanocą. Chrześcijanie wiążą jaja z odrodzeniem, gdy Jezus wzrastał z grobu, a także wielu ludzi maluje jaja kolor czerwony, aby reprezentować krew przelane podczas ukrzyżowania Chrystusa.

Dla nas tegoroczna Wielkanoc była najbardziej niezwykła. Nie był pełen czekolady, a także cukierków, był o wiele bardziej religijny. Wraz z Sewillą w Hiszpanii, miasto Antigui, Gwatemala świętuje o tym porze roku z Gusto! Biorąc pod uwagę, że żyjemy na jeziorze Atitlan, zaledwie 2,5 godziny od miasta, doszliśmy do wniosku, że musimy przejść, a także doświadczyć świętowania Świętego Tygodnia, również rozumianego jako Semana Santa.

Wieczorne procesje były magiczne
Tęskniliśmy za wielkimi piątkami, jednak to nie miało znaczenia, wciąż byliśmy na czas, aby zobaczyć pływaki, a także wydarzenia na cześć Maryi Dziewicy. Ulice były gorączkowe, a także brzęczące zarówno mieszkańców, jak i turystów – wszyscy myślą o tym niesamowitym spektaklu.

Kolorowe dywany (Alfombras) produkowane przez gospodarstwa domowe ozdobiły brukowane ulice wzdłuż tras procesji. Te złożone style są wyjątkowe dla każdego domu, a także wykonane z kolorowego trocin, płatków kwiatów, igieł i piasku. Gospodarstwa domowe spędzają godziny, a nawet dni, produkując te dywany, ale tylko po to, by je deptały przez przechodzące procesy. Kiedy obserwowaliśmy, zauważyliśmy, że dzieła sztuki pozostały nietknięte przez członków zespołu, a także nosiciele kadzideł, tylko ci, którzy przynieśli pływaki (Andas), przedstawiając Jezusa Chrystusa, a także Dziewicą Maryję przeszedł przez te arcydzieła.

Piękny dywan produkowany na drodze, z wysokim wulkanem jako tłem
Gdy procesje poruszały się powoli wzdłuż ulicy od późnego popołudnia do wieczora, nie mogliśmy jednak pomóc, jednak zahipnotyzowano uderzeniem bębnów, hipnotyczna praca nóg z nich przynosi pływaki, a także odurzający zapach kadzidła płonący ulice.

Spędziliśmy 2 dni w Antigui i chociaż chcieliśmy, byśmy tam byli na wcześniejsze procesy, z przyjemnością doświadczamy tego, co zrobiliśmy. To był niezwykle niezapomniany moment podróży. Sprawdź wideo, które zrobiliśmy z wydarzeń wielkanocnych tutaj:

Czy kiedykolwiek doświadczył wcześniej jakichkolwiek wydarzeń religijnych?! Gdzie?

Jak ten artykuł? Przypiąć!

Oświadczenie: Kozy w drodze jest partnerem Amazon, a także podmiot stowarzyszony dla niektórych innych sprzedawców detalicznych. Wskazuje to, że tworzymy prowizje, jeśli klikniesz linki na naszym blogu, a także kupujesz od tych sprzedawców.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *