Jak zrobić koktajl espresso z różnicą


koktajle kawowe przeszły długą drogę od kultowego espresso Martini. Opracowaliśmy przepis na koktajl espresso, który jest nie tylko łatwy do zrobienia, ale jest orzeźwiający i pyszny.

Czy pamiętasz swoje pierwsze espresso Martini? Ta zaskakująca gładkość, słodka kombinacja kawiarni, zing kofeiny, aby położyć noc na dobrej drodze…

To kultowy koktajl – tak bardzo, że mamy tutaj własny przepis na espresso Martini, a nawet stworzyliśmy nową wersję klasycznego na cześć naszego uroczego kumpla Nikki Parkinsona.

Nazywa się to styling you mocha espresso Martini i jest pyszne.

Ale kiedy niedawno nam wypożyczyliśmy nowy ekspres do kawy, Christina i ja pomyśleliśmy, że zrobimy coś innego niż klasyczne espresso Martini.

Jak się zatrzymać aż do wschodu tequili

Oto, czego potrzebujesz

-60 ml tequila Reposado takie jak El Jimador-Podwójne ujęcie espresso-30 ml solonego karmelowego Kahlua-15-20 ml soku z cytryny-3 kreski Angostura Bitters

Oto, co robisz

1. Wymieszaj (lub faktycznie wstrząśnij) wszystkie składniki nad lodem, a następnie odkręć w staroświeckie szkło, podawane na skałach lub w górę.

2. Udekoruj pomarańczową peal.

3. Zrób to dłuższy napój, uzupełniając gorzką pomarańczową sodę w stylu aranciata.

Uwaga: jeśli nie masz solonego karmelowego kahlua, możesz użyć zwykłego, ale być może będziesz musiał dodać miarę prostego syropu, aby wychować słodycz. Rozpuścić równe części cukru pułkownika w gorącej wodzie, aby zrobić syrop.

Możesz oglądać, jak trzymamy się, aż tequila Sunrise w naszym odcinku koktajlu na IGTV tutaj.

Złote tequila i sok z cytryny to klasyczna kombinacja, rozjaśniająca ducha i odpowiednio stonując kwasowość cytrusów.

Bogactwo ziemistości i goryczy espresso (i jego najważniejszego hitu kofeiny) mieszają się ze słodyczami kahlua, a Angostura Berzters zapewnia nutę zielną, która buduje warstwy napoju.

W sumie smaki te tworzą jasny, orzeźwiający koktajl z zapażem kofeiny idealnym na rozpoczęcie imprezy.

Ale jedną z najważniejszych rzeczy w tym przepisie jest użycie dobrej jakości espresso. Jeśli nie masz maszyny w domu, zdobądź wynos z lokalnej kawiarni… lub nigdy lepiej, zdobądź jedną z nich:

Który maszyna do kawy? Jura S8

Dostaliśmy nową kawę z Jury do zabawy-Jura S8-i jesteśmy pod wrażeniem tego kompaktowego, ale pełnego funkcjonowania maszyny do espresso.

Maszyny espresso w stylu kawiarni są zwykle niechlujne, kłopotliwe, długie i-chyba że wiesz, co robisz-rozczarowujące. Maszyny kapsułkowe zapewniają spójność, prędkość i bardzo mały bałagan, ale nie pozwalają na modyfikację lub dostosowywanie rzeczy.

Ta maszyna Jura jest prawie słodkim miejscem między nimi.

Ma integralny młynek, dzięki czemu możesz używać własnej fasoli. Możesz zmienić takie rzeczy, jak temperatura, objętość i siła różnych stylów kawy, a ekran dotykowy zapewnia wiele rodzajów kawy do wyboru.

Maszyna jest łatwa w użyciu i działa szybko i cicho. A używane tereny zbierają się na tacy w środku, więc praktycznie nie ma się o co martwić.

W przypadku automatycznego maszyny jakość kawy jest wyjątkowa – zwłaszcza espresso, ristretto i długa czerń.

Parowiec mleka jest w porządku, ale nigdy nie dostaniesz tego samego jedwabistego wykończenia jakości kawiarni.

Tutaj możesz kupić maszynę do kawy Jura S8.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *