Kolarstwo po mieście Valladolid


Nasze pierwsze kilka dni w Valladolid były pełne dżemu. Sprawdziliśmy galerie sztuki, kościoły, a także cieszyliśmy się przedstawieniem teatralnym Momentos Sagrados Mayas, jednak nadal nie widzieliśmy żadnych ceenotów! Więc wpadliśmy na wycieczki Mexigo, aby zobaczyć, co mieli do zaoferowania. Właściciel, Toon, był niezwykle przyjazny, a także pokazał nam wszystkie różne dostępne jednodniowe wycieczki. Podjęliśmy decyzję o wycieczce rowerowej w całym mieście, a także subskrybowaliśmy ją w ramach Dnia.

Wiem, że wycieczki zwykle nie są naszą rzeczą, jednak nie była to normalna wycieczka. Byliśmy tylko 4 innymi osobami, a także niezwykle przyjaznym, a także wiedzącym przewodnikiem. Planowaliśmy wynajęcie roweru, a także zabrać się na Cenotes, jednak po zrozumieniu naszego przewodnika, Juan Carlos, a także odkryliśmy tak wiele o kulturze Maya, byliśmy zachwyceni, że wybraliśmy się na trasę.

Koszt podróży rowerowej nieco ponad 30 USD, a także obejmował przewodnik, wynajem rowerów, lunch i lekkie śniadanie. całkiem świetna okazja! Jechaliśmy ogólnie 15 km, a także mogliśmy zobaczyć raczej trochę Valladolid, a także okolicę. Zaczęliśmy dzień wolny na rynku, który widzieliśmy już w dniu gotowania tamales, a potem udaliśmy się do San Bernardino Convent, Oxman Cenote, wioski Maya w Dzitnup, a potem z powrotem do Valladolid.

Pewny dzień zajął nas od 9 rano do około 14:30, a także byliśmy naprawdę bardzo zmęczeni… chyba trochę poza kształtą! Pod koniec podróży wróciliśmy do biura, w którym Toon zapewnił nam smaczne ujęcie Xtabantun (lokalny alkohol Maya wykonany z miodu, a także Annis). To był doskonały koniec doskonałego dnia jazdy po Valladolid.

Sprawdź ten szybki film, aby zobaczyć dokładnie, jak minął dzień!

Lubię to? Przypiąć! ?

Czy lubisz dzierżawić rowery, a także jeździć na rowerze podczas podróży? Lubisz wybrać się na wycieczkę lub solo? Pokaż nam poniżej!

Oświadczenie: Kozy w drodze jest partnerem Amazon, a także podmiot stowarzyszony dla niektórych innych sprzedawców detalicznych. Wskazuje to, że tworzymy prowizje, jeśli klikniesz linki na naszym blogu, a także kupujesz od tych sprzedawców.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *