Nie możesz wybierać między piwem, czerwonym winem lub whisky? Powinieneś udać się na zachód


ze stolicy piwa rzemieślniczego USA, ta gorzelnia łączy najlepsze piwo, a także używać lokalnych beczek Pinot Noir, aby przynieść bogactwo smaków do nagradzanego amerykańskiego singla Malt whisky.

Kiedy słyszysz słowa amerykańska whisky, zwykle myślisz o bourbonie lub ewentualnie żywieniu. Ale w ostatnich latach powstały amerykańskie single słodowe. W szczególności jedna gorzelnia wzrosła wyżej niż reszta.

Z północno -zachodniego wybrzeża Continental USA Portland Oregon od dawna jest ojczyzną rzemieślniczą.

Z perspektywy alkoholu Portland od dawna jest liderem dla większości browarów rzemieślniczych nie tylko w USA, ale na świecie. Jego region ma również wiele winnic.

Więc kiedy w 2004 roku pojawiła się gorzelnica na zachód, miała sens, że jej właściciel Christian Krogstad pochodzi z pochodzenia piwa i wina. A jego wizją gorzelni było nadal oddanie hołdu piwowi regionu.

Rzeczywiście, główny gorzelnik Westward, wybitny Miles Munroe, z którym przeprowadziliśmy wywiad, jest także piwowarką.

Jest to ważne, ponieważ aby zrobić shisk (e) y, najpierw musisz zrobić piwo.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak powstaje whisky, sprawdź naszą historię 7 łatwych kroków do zrobienia australijskiej whisky z naszej kolumny gości na odwagi.

Piwo w whisky, whisky do czerwonego wina (beczki)

Munroe i Krogstad używają własnego jęczmienia z dwoma rzędami, który jest uprawiany i słodowy w okolicy, aby zrobić odpowiedni pale piwowy zacier. Fermentują swoje piwo również drożdżami prawdziwymi piwowarami, więc kiedy wychodzi whisky, wciąż ma elementy prawdziwego procesu wytwarzania piwa w sercu.

Co więcej, dzięki współpracy i eksperymentom, takim jak starzenie się whisky w lokalnych goleniach i używanie belgijskich drożdżaków piwa, aby stworzyć singiel belgijski Ardennes o ograniczonym uwalnianiu, o którym tu rozmawiamy.

Ale kiedy Krogstad wykorzystał swoje umiejętności od produkcji winiarskiej, aby przynieść byłych pinot noir francuskie beczki z dębu z Willamette Valley Red Wine Country, pojawił się nowy poziom dla Westward.

Najpierw starzejąc się w duchu w nowych amerykańskich beczkach dębowych przez co najmniej dwa lata (czyli prawo w Stanach Zjednoczonych dla całej whisky), a następnie kończąc whisky w byłych beczkach przez były pinot przez jeszcze dwa lata, na zachód stworzyło coś niesamowitego.

Pinot noir noir w Westward Distillery Single Malt Whisky

Z prawdziwego procesu produkcji piwa whisky ma pełnię ciała i bogatego aromatu słodu, a wpływ beczek Pinot Noir i francuskiego dębu przynosi świeżą jagodę i skórę do whisky wraz z delikatną przyprawą.

Mówiąc dokładniej, dostajesz aromaty suszonych owoców, kokosu, czerwonych jagód i figi, miodowe nuty kwiatowe i słodkie tytoń.

Aby smakować, znajdziesz mnóstwo tostów słodu i toffi, które powodują suchość i ciepłe mrowienie do mety.

Z kroplą wody aromaty nieco tłumią, ale odczucia w ustach stają się bardziej olejne, a świeże owoce i nuty jagodowe podnoszą się, podobnie jak garbniki i nutę tytoniu.

To whisky do popijania, delektowania się i cieszenia. Jeśli chcesz, możesz wymieszać go z staroświeckim lub na Manhattanie, ale jest tak gładki, pomimo 45%ABV.

Zdobądź butelkę Pinot Noir Cask Single Malt Whisky online tutaj oraz od sklepów Dana Murphy’ego i dobrych butelek w całym kraju.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *