Przewodnik podróży po Liliw, Laguna – Roadtrip do stolicy Tsinelas na Filipinach


ze STA. Rosa, Laguna, udaliśmy się do San Pablo, aby przywrócić babcię pani Kach do domu, ale mieliśmy boczną wycieczkę, aby zdobyć butę Liliw Laguna. Liliw, Laguna jest znany jako sandały lub stolica Tsinelas na Filipinach. Ma wspaniałą branżę obuwia, która jest porównywalna z Marikiną. To mój pierwszy raz i chłopcze, świetnie się bawiłem, więc zrobiłem przewodnik po Liliw, aby podzielić się z tobą!

Oto przewodnik po Liliw: gdzie zdobyć obuwie i jak dostać się do Liliw, Laguna na Filipinach. Mam nadzieję, że dobrze się bawisz, tak jak ja!

Inne artykuły, które możesz przeczytać:

Przewodnik turystyczny po popularnych miastach na Filipinach – 25 -dniowe wycieczki, które można wykonać na Filipinach

15 niezwykłych miejsc, które znajdziesz w prowincji Laguna na Filipinach

Filipiny Wulkany: lista niesamowitych miejsc wulkanów w tym kraju

Niezapomniane doświadczenie – nasz pobyt w Nurture Wellness Village Resort w Tagaytay na Filipinach

Lista najlepszych luksusowych hoteli w Tagaytay na Filipinach

Spis treści

O mieście Liliw, Laguna
Buty i obuwie Liliw
Inne rzeczy do zrobienia w Liliw, Laguna
Jak dostać się do Liliw?
Gdzie zjeść w Liliw?
Gdzie zatrzymać się w Liliw, Laguna na Filipinach?

O mieście Liliw, Laguna

Zdjęcie Benjie Ordoñez CC By-Nd 2.0
Gmina Liliw jest czwartą klasą w prowincji Laguna w regionie IV-A (Calabarzon). Jest u podnóża Mt. Banahaw. W 1571 r. Hiszpanie przybyli do zatoki Laguna i ochrzczyli wielu obywateli chrześcijan. To miasto nie może się pochwalić jedynie stolicą Tsinelas na Filipinach, ale ma także stare domy. Domy Liliw to domy w stylu hiszpańskim w gminie, które zostały dobrze zachowane. Wkrótce stanie się to również dziedziconym miastem.

P.S. Jeśli jesteś fanem hitu Serye, Kadenang Ginto, Francine (Cassie) i Kyle (Kristoff) nakręcony w Liliw, Laguna. Mają wspólne specjalne IWantTV: głupie czerwone buty.

Buty i obuwie Liliw

Przybyliśmy do Liliw o prawie 18:00 i modliliśmy się, aby sklepy były nadal otwarte. Chętnie niektórzy nadal sprzedawali swoje produkty. Istnieją różne style; Dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Były kliny i mieszkania, kapcie i sandały, buty w stylu Birkenstock lub łódki oraz wiele innych.

Buty Liliw Laguna są również bardzo przystępne; Od 3 za 3 dla 100 (3 kapcie dla PHP 100) do około 500 PHP. Możesz także targować się, szczególnie jeśli ten, który sprzedaje, jest właścicielem (od 350 do PHP 300, jeśli otrzymasz 2). Jeden z moich towarzyszy widział sandały, które warte PHP 750 na ekspozycji w Metro Manila; Jednak dostała tę samą dla tylko 380,00 PHP.

Wiele osób, które były tutaj i dostało kapcie i sandały z Liliw, Laguna Vouch za ich trwałość. Może to potrwać 3 lub 5 lat, ale nadal jest bardzo solidne. Używałem tego, co otrzymałem (PHP 100) i jak dotąd, tak dobrze. Nawet stało się mokre; nadal wygląda nowe.

(PS: Jeśli do kogoś dostajesz, sugeruję narysowanie śladu w kawałku papieru. Niektóre buty mają rozmiary, które są nieco mniejsze niż zwykłe. Moja mama miała rozmiar 7 i dostałem ją, ale to nie było t dopasowanie.)

Inne rzeczy do zrobienia w Liliw, Laguna

Zdjęcie Michaela Reyesa CC By-SA 2.0
Odwiedź kościół parafialny św. Świętego Jana

Zobacz barokowy kościół Liliw. Franciszkańscy misjonarze byli odpowiedzialni za ten kościół, biorąc pod uwagę to 1605; Kamień został ukończony w 1646 r. Jednak z powodu pożaru został spalony w 1898 r., Ale od razu naprawiono. Jest to coś, czego nie chciałbyś przechodzić, gdy jesteś w Liliw.

Odkryj Kilangin Falls

Kilangin Falls lub Bukal Falls to ukryty klejnot Liliw, Laguna. Ma zimną słodką wodę ze spektakularnego Mt. Banahaw. To dość przygoda, biorąc pod uwagę, że będziesz wędrować przez godzinę, aby znaleźć to piękno, ale poglądy i punkt końcowy będą tego warte.

Sprawdź stare domy kolonialne w Liliw

W Liliw wciąż jest wiele domów, które zostały zbudowane podczas hiszpańskiej kolonizacji i zostały dobrze zachowane. Spaceruj po ulicach i znajdź cudowne domy przodków. Istnieje również restauracja, która serwuje kuchnię filipińskie w starym hiszpańskim domu.

Jak dostać się do Liliw?

Z lotniska możesz przejść do terminalu autobusowego Buendia

W terminalu Bus Cubao/Kamias lub terminalu autobusowym Buendia – poszukaj autobusu do Luceny i zatrzymaj się w SM San Pablo (taryfa jest mniejsza niż PHP 150)

Od SM San Pablo, jeźdź trójkołowym, w którym są jeepy do Liliw, Laguna (Php 50 na trójkołowy) lub jeźdź jeepem do centrum dla PHP 8.00

Zatrzymaj się w pobliżu Gat Tayaw Street na sandały i kapcie

Gdzie zjeść w Liliw?

Biały dom Bistro 1938

To restauracja, którą jedliśmy podczas naszej wizyty. Służy kuchni filipińskiej i znajduje się w kolonialnym domu. Wnętrze jest dobrze zachowane i daje historyczny charakter. Lubię Pancit Lucban i Sinigang.

Arabila

Jest to włoska restauracja i najlepszy wybór odwiedzających po zakupach obuwia. To służynull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *