Graciano Lopez Jaena Park: Jaro, Iloilo City, Filipiny


Znacznie bardziej znane jako Jaro Plaza, Park Graciano Lopez-Jaena to kawałek historii i kultury najlepiej w sercu dystryktu Jaro w Iloilo City. Kiedy biedny podróżnik spacerował po miejscu zalany wspomnieniami z dzieciństwa. To nie dlatego, że byłem tam wcześniej, to był mój pierwszy raz. Po prostu przypomniało mi to miejsca, w których dorastałem. Wyglądały trochę podobnie, ale te miejsca zniknęły.

W każdym razie pierwszą rzeczą, którą zwróciłem na moją uwagę, kiedy wszedłem do pomieszczeń parku, była ta struktura z oznakowaniem „Gracano Lopez Jaena Park”. Pierwszą rzeczą, która weszła mi w głowę, widząc to: „Och, Lopez-Jaena była stąd?” Wybacz moją niewystarczającą wiedzę na temat filipińskiej historii. Szczerze nie miałem pojęcia.

Park otoczony jest niesamowitymi, niesamowitymi starymi budynkami, zaczynając od katedry Jaro i jej tarczycy, arcybiskupem archidiecezji pałacu Jaro i kilkoma starymi dworskimi hiszpańskimi dworami. Wokół niego znajdziesz siłownię Jaro, miniviary, plac zabaw dla dzieci, boisko do koszykówki i kilka straganów z jedzeniem. Tak, oczywiście wypróbowaliśmy ich jedzenia uliczne. Pamiętaj, że były naprawdę czyste.

Jest to część naszej podróży Iloilo-Guimaras-Cebu. Aby uzyskać więcej wiadomości o innych miejscach, które odwiedziliśmy, sprawdź naszą kolekcję tutaj.

Więcej sugestii na YouTube ⬇️⬇️⬇️

Powiązane posty:

Katedra Jaro w Iloilo City na Filipinach

Pewnego pięknego dnia w Iloilo City na Filipinach

Plaza Cuarty i Katedra Puerto Princesa, Palawan, Filipiny

Laoang Church and the Almuraya Fortress: Porthern Samar, Filipiny

Sandugo Shrine: Blood Compact Monument w Tagbilaran City, Bohol

Cave Panowania Lumiang w Sagada na Filipinach

Tagaytay: People’s Park na niebie

Manila do Western Visayas autobusem: firmy operacyjne i trasy do Iloilo, Aklan & Capiz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *