Lista rzeczy do zrobienia: Przed plecakiem


zastanowienie się, co należy zrobić przed wyjazdem na wycieczkę może być zniechęcającym zadaniem. Oprócz decyzji, gdzie iść, jaki rodzaj plecaka powinieneś kupić, co powinieneś spakować i ile pieniędzy będziesz potrzebować, jest tak wiele rzeczy, które trzeba zbadać i przyjrzeć się. Sprawdź tę listę, aby uzyskać kilka wskazówek:

AKTUALIZACJA – Sprawdź nasz najnowszy post z 2016 roku: Przygotowanie do światowej podróży, lista kontrolna podróżnika

Spójrz na obecną sytuację polityczną dla każdego kraju. Strony rządowe są zwykle przesadne na temat bezpieczeństwa i nieco paranoiczne, ale nadal musisz być świadomy tego, co się dzieje.

Dowiedz się, czy wymagane wizy dla każdego kraju są możliwe do uzyskania po przybyciu, czy też potrzebujesz wyprzedzenia w swoim kraju. Możesz zamówić wizę bezpośrednio od dołu lub z prawej strony tej strony za pośrednictwem Visahq, najbardziej zaufanego dostawcy wiz podróży online.

Badania, które szczepienia są wymagane i/lub są zalecane. Niektóre szczepienia należy podawać z dużym wyprzedzeniem do wyjazdu.

Spójrz na różne firmy ubezpieczeniowe, aby znaleźć dla Ciebie taką, która działa. Używamy światowych, są one wspaniałą ofertą i mają dobre relacje. Możesz ubiegać się bezpośrednio z kóz w drodze bez dodatkowych opłat. Zastosuj na prawo od tej strony lub na dole.

Sprawdź wzorce pogodowe dla krajów, do których chcesz podróżować. Nie chcesz być na Bliskim Wschodzie latem lub Nepalu zimą!

Zastanów się, czy możesz wejść do wybranych krajów według lądu, czy też musisz latać? Zarezerwowanie pierwszego lotu lub dwóch z wyprzedzeniem może zaoszczędzić dużo pieniędzy.

Dowiedz się, ile pieniędzy będziesz potrzebować dziennie/miesiąc/rocznie. Uwzględnij koszty, takie jak wizy, loty, zakwaterowanie, jedzenie, transport, rozrywka i wszystko dodatkowe (nurkowanie, safari, oglądanie drogich zabytków itp.). Sprawdź nasz styl podróży, aby uzyskać informacje i szczegółowe informacje na temat naszego budżetu dla krajów, w których byliśmy.

Wejdź do swojego banku i porozmawiaj z nimi o „konto banku podróży/konta zagranicznego”. Opłaty za wycofanie bankomatu z lokalnej maszyny mogą kosztować fortunę podczas nieobecności. Co więcej, będziesz chciał uniknąć obciążenia banku również za wypłatę. W Kanadzie mamy konto z TD Canada Trust. Brak opłat za wypłata – jeśli na koncie jest przechowywane 5000 USD, w przeciwnym razie istnieje opłata za 30 USD miesięcznie.

Sprawdź, czy potrzebujesz pozwolenia na kierowcę międzynarodowego. Niektóre kraje wymagają, abyś miał taki podczas wynajmu pojazdu, niektóre nie.

Będziesz musiał wybrać plecak, aby odpowiadał Twoim potrzebom.

Następnie będziesz musiał stworzyć listę pakowania. Możesz uzyskać kilka wskazówek na naszej stronie Backpack Essentials!

Jak zaoszczędzić pieniądze na podróż

Gdzie powinienem podróżować?

Wybór plecaka

Co spakować

Lista kontrolna zestawu pierwszej pomocy

Podróżowanie jako para

Nasz styl podróży

Planujesz teraz wycieczkę?

Kozy w drodze zapewniają proste narzędzia, aby zaoszczędzić czas i pieniądze!

Złóż wniosek o najlepsze ubezpieczenie podróży dla turystów!
World Nomads jest łatwy, przyjazny budżetowi i dostępny w podróży! [widget id = ”Text-55 ″]

Oświadczenie: Wszelkie rezerwacje, zamówienia lub usługi opłacane przez kozy w drodze nie będą absolutnie żadnych dodatkowych opłat dla naszych czytelników. Twój zakup pomaga utrzymać kozy w drodze poprzez sprzedaż partnerów, więc dziękujemy za to!

Lubię to? Przypiąć! ?

Oświadczenie: Goats On the Road jest asystentem Amazon, a także partnerem dla niektórych innych sprzedawców detalicznych. Oznacza to, że zdobywamy prowizje, jeśli klikniesz linki na naszym blogu i kupujemy od tych sprzedawców.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *