Chiński Nowy Rok: Rok Węża


wiosenny festiwal (czyli Chiński Nowy Rok) zbliża się! W tym roku sylwestra jest 9 lutego, a festiwal będzie trwał tydzień później. Nasza szkoła potęga korytarzami wężem, kolorowym czerwonym, dekoracjami i informacjami o festiwalu. Dla Chińczyków są to ich świąteczne święta. To najważniejsze święto roku. Wszyscy mają świąteczny nastrój, uczniowie przygotowują się do 3 tygodni poza szkołą, domy są sprzątane i ozdobione, a latarnie i światła są obciążone w całym mieście.

Uczeń Darece, który tworzy wiosenny plakat festiwalu, aby ozdobić szkołę. Yangzhou, Chiny.
Czerwone latarnie wychodzą na ulice starego miasta na chiński Nowy Rok. Yangzhou, Chiny.

Podobnie jak zachodni Nowy Rok, nadszedł czas, aby powitać w nadchodzącym roku z rodziną i przyjaciółmi. Ludzie wydają mnóstwo pieniędzy na jedzenie, czerwone dekoracje, nowe odzież i prezenty. Dni poprzedzające Nowy Rok obejmują zakończenie niedokończonej usługi i świeżo rozpocząć w przyszłym roku. Ludzie otrzymają fryzury, spłacają imponujące długi, dostają nowe odzież i wykonują pełne miejsce w domu, aby dokładnie usunąć każdy pecha i zrobić miejsce dla dobrobytu i powodzenia w Nowym Roku. Kolor czerwony symbolizuje siłę, szczęście i szczęście oraz jest noszony i widoczny w dowolnym miejscu w tym czasie.

Standardowe czerwone koperty wykorzystywane do dawania pieniędzy członkowi rodziny podczas chińskiego Nowego Roku.

W przeddzień Nowego Roku rodziny spotkają się i będą miały ogromną ucztę kaczki, kurczaka, świni i słodyczy. Oskargi są zwykle również spożywane, ponieważ ich kształt wygląda jak starożytna chińska waluta (Yuan Bao), w wyniku czego Chińczycy uważają, że pyszne pierogi reprezentują bogactwo i opłacalny rok. Starsi dadzą dzieci w standardowy sposób, czerwone koperty. Pod koniec wieczoru fajerwerki odejdą w całym kraju. Widzimy fajerwerki prawie każdego dnia mieszkające w Yangzhou w Chinach, ale myślę, że będą w pełni w tym czasie festiwalu, a zwłaszcza w sylwestra!

Oboje jesteśmy naprawdę zachwyceni, aby zobaczyć, jaki wiosenny festiwal czeka nas. W zeszłym roku spędziliśmy te wakacje w Myanmarze, ale nie było dużo. Kto wie, może zostaniemy zaproszeni do domu lokalnego przyjaciela lub domu studenta, aby świętować z rodziną. To by było wspaniałe!

Polub ten post? Przypiąć!

Oświadczenie: Goats On the Road jest asystentem Amazon, a także partnerem dla niektórych innych sprzedawców detalicznych. Wskazuje to, że zdobywamy prowizje, jeśli klikniesz linki na naszym blogu i kupujesz od tych sprzedawców.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *