Ile pieniędzy potrzebujesz, aby rzucić pracę i zostać cyfrowym koczownikiem?


Kiedy w 2008 r. Porzuciliśmy nasze zadania, aby podróżować po świecie na rok, zrozumieliśmy, że musimy zaoszczędzić co najmniej 20 000 USD, aby zapewnić całoroczną podróż w Azji Południowo-Wschodniej. Uwzględniono to, że podróż będzie kosztować 50 USD / dzień i będzie trochę pieniędzy na loty i ubezpieczenie podróży.

Ale rezygnacja z pracy, aby mieszkać gdzie indziej i rozpocząć firmę, jest znacznie tańsze niż rezygnacja z podróży na pełny etat. Przeprowadzka z miejsca na miejsce jest kosztowna. Autobusy, łodzie, pociągi samolotowe i taksówki szybko się sumują, a koszt przestrzeni hotelowych jest znacznie droższy niż długoterminowy wynajem Airbnb lub jeszcze lepiej, roczna dzierżawa mieszkania w obcym kraju.

Więc ile kosztuje mieszkanie za granicą? Ile pieniędzy należy zaoszczędzić przed zanurzeniem się i próbą zostania cyfrowym koczownikiem? Gdzie są najtańsze lokalizacje do życia i ile pieniędzy trzeba zacząć zarabiać miesięcznie na zakup, aby być zrównoważonym?

W tym artykule odpowiem na te obawy, aby zapewnić aspirującym cyfrowym koczownikom, jak osiągalne mogą być ich cele. Ten artykuł skupi się głównie na blogowaniu i sieci społecznościowej, ponieważ tak właśnie robimy, ale istnieje wiele innych zadań podróżniczych dla cyfrowych nomadów.

Zmiana życia nie jest naprawdę droga. Możesz być zdumiony, gdy dowiesz się, że nie potrzebujesz dużo pieniędzy na zakup, aby zrezygnować z pracy i zostać pełnoetatowym cyfrowym koczownikiem, i możesz być ekonomicznie zrównoważony, zanim jeszcze opuścisz dom.

Ile kosztuje mieszkanie za granicą?

Jest to główne pytanie, które wszyscy zadają, myśląc o życiu jako cyfrowym nomadzie i ustanowi ramy dla tego artykułu. Gdy dowiesz się, ile kosztuje życie w obcym kraju, możesz budżetować, ile musisz zaoszczędzić i zarobić na zakup, aby kontynuować pełnoetatowe życie za granicą i ostatecznie rozwinąć firmę do tego stopnia, że ​​możesz nie tylko zarobić , ale zaoszczędź pieniądze.

Celem tego artykułu jest pokazanie najtańszego stylu życia, jednocześnie zachowując wysoką jakość życia, aby upewnić się, że możesz zobaczyć, jak musisz zacząć. Zamierzam wymienić najtańsze lokalizacje, które znaleźliśmy, ale nie posunę się tak daleko po stronie budżetu, że twoje życie będzie niewygodne.

Przydatne artykuły

Koszt życia w Grenadzie

Koszt życia w Gwatemali

Digital Nomad Guide to Malta

Digital Nomad Guide to Chiang Mai

Dla podróżników można żyć na niezwykle najniższym możliwym budżecie, ponieważ gdy jesteś na „podróży”, wszystko jest tymczasowe. Ale kiedy robisz z tego życie, musisz czuć się komfortowo, w przeciwnym razie nie będzie to zrównoważone.

Zamierzam wymienić przykłady mieszkań i koszty życia, które znalazłem w kilku z najlepszych regionów wartości na świecie, w tym Ameryce Środkowej, Azji Południowo -Wschodniej i części Europy Wschodniej.

Koszt mieszkań (250 USD / miesiąc)

Ładne mieszkanie w studio można znaleźć w Chiang Mai lub na wyspie Koh Phangan lub Koh Samui w Tajlandii za jedyne 250 USD miesięcznie. Widzieliśmy również podobne koszty w Meksyku, Bułgarii, Kambodży, Indonezji itp. Oczywiście jest to dolny koniec budżetu na zakwaterowanie w krajach, które mają rozważane mieszkanie. Jeśli wybierasz się do droższych krajów, takich jak Włochy lub Francja, musisz zapłacić 4 razy.

Nasz fajny bit casita w San Pancho, Meksyk (5000 pesos lub 280 USD / miesiąc)
Mieszkanie za 250 USD będzie miejscem bez fanaberii, z łóżkiem, kanapą, Wi-Fi, klimatyzacją (być może) i prawdopodobnie małym telewizorem. Ale będzie czysty i jasny. Możesz zejść niżej, ale pamiętaj, że chcesz czuć się komfortowo w naszym nowym domu i miejscu pracy.

Nie można znaleźć lokalizacji tak tanich online, zwłaszcza jeśli przeglądasz Airbnb, VRBO, HomeAway lub takich stronach. Kiedy podpiszesz 6-miesięczną umowę najmu, uzyskasz znacznie lepsze miejsce za znacznie mniej pieniędzy, ponieważ wynajmujesz długoterminowy dom, a nie wypożyczalnia ucieczki, która jest zazwyczaj dwa razy drogą.

? Wskazówka bonusowa: Rozważ siedzenie w domu, aby uzyskać bezpłatne zakwaterowanie na całym świecie!

Koszt żywności (200 USD / miesiąc)

Z łatwością można znaleźć posiłki o wartości 2-3 USD w wielu Azji Południowo -Wschodniej, wielu częściach Europy Wschodniej i Ameryki Środkowej. Bonusową ofertą na temat tego budżetu dla osób mieszkających w Azji Południowo-Wschodniej jest to, że jedzenie jest nadal zdrowe, podczas gdy tanie jedzenie uliczne w wielu innych częściach świata ograniczy cię do głębokich frytek i tłuszczu.

Pyszne jedzenie uliczne lub nawet międzynarodowe jedzenie, takie jak Pizza i Shawarma, można zazwyczaj znaleźć za 3 USD lub mniej. MożeszZjedz śniadanie w swoim mieszkaniu za 0,50 USD.

Zrób sobie omlet lub miskę zboża, aby obniżyć koszty pierwszego posiłku tego dnia. Prawdopodobnie i tak będziesz w domu i pracujesz w piżamie przez pierwsze kilka godzin dnia!

Jeśli jesz śniadanie w domu za 50 centów, to 2 posiłki każdego dnia za 3 USD za każde, wydasz tylko 6,50 USD / dzień na jedzenie. To tylko 195 USD miesięcznie, zadzwońmy do tego 200 USD.

Koszt dostawy (130 USD / miesiąc)

W zależności od tego, gdzie żyjesz, zazwyczaj dobrym pomysłem jest posiadanie własnego trybu transportu. Chcesz poczuć, że masz mobilność, a czasem możesz poczuć się ograniczony do swojego mieszkania, jeśli jesteś poza miastem i nie masz metody poruszania się. Nawet autobusy publiczne mogą czasem obciążać.

W Ameryce Środkowej, Azji Południowo -Wschodniej i częściach Europy Wschodniej możesz wynajmować motocykle za 5 USD lub mniej dziennie. Jeszcze lepiej, jeśli planujesz zostać przez 6 miesięcy lub dłużej, możesz kupić nowy motocykl za tak samo jak 500 USD, a następnie sprzedać go po wyjściu.

Słyszałem o ludziach sprzedających swój motocykl lub samochód za granicą za tę samą cenę, za którą kupili, więc możesz obniżyć budżet na dostarczenie do prawie 0 USD… ale powiedzmy, że wynajmujesz na 6 miesięcy i otrzymasz dobrą ofertę na a Mały motocykl za 4 USD / dzień (co obecnie płacimy na Koh Samui w Tajlandii). To tylko 120 USD / miesiąc.

Gaz w małym rowerze o pojemności 125 cm3 nie powinien kosztować więcej niż 10 USD / miesiąc (naprawdę), więc to tylko 130 USD miesięcznie na transport. To jest tańsze niż przepustka publiczna w wielu krajach!

Koszt danych mobilnych i planu telefonicznego (30 USD / miesiąc)

Będziesz chciał mieć jakieś dane mobilne, zwłaszcza jeśli planujesz być pisarzem blogów podróżniczych lub pracownikiem sieci społecznościowej. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​zazwyczaj możesz uzyskać naprawdę dobry plan wstępnie opłacany za 30 USD / miesiąc, w tym dane 7 GB oraz odpowiednią ilość rozmowy i czasu tekstowego.

Koszt rozrywki (50 USD / miesiąc)

W wielu tańszych regionach, które zauważyłem do tej pory w tym artykule, możesz dostać piwo w barze za 2 USD lub mniej, mieszane napoje za 3 USD, a można zobaczyć film w teatrze tak jak 1 USD. Nie wspominając, że istnieje wiele bezpłatnych zajęć, które możesz cieszyć się – pływanie, chodzenie na wodospady, piesze wycieczki itp. Rozrywka jest tania.

Spędzanie czasu z naszymi przyjaciółmi
Ale nadal musisz mieć budżet rozrywkowy. 50 USD przydzieli wystarczająco dużo pieniędzy, aby wyjść z dobrymi przyjaciółmi kilka razy w miesiącu, zobaczyć film, zapłacić opłatę za wejście do kilku zabytków i po prostu baw się dobrze. O to właśnie chodzi!

Całkowity koszt życia w tanich krajach (660 USD / miesiąc)

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​jest to dość uczciwy budżet, jeśli próbujesz rozpocząć działalność w tańszych krajach w Ameryce Środkowej, Azji Południowo -Wschodniej i częściach Europy Wschodniej.

Zakwaterowanie: 250 USD miesięcznie

Jedzenie: 200 USD miesięcznie

Transport: 130 USD / miesiąc

Dane mobilne: 30 USD / miesiąc

Rozrywka: 50 USD / miesiąc

Ile pieniędzy zaoszczędzisz przed wyjazdem z domu?

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​i doświadczenie wielu innych blogerów zajmuje co najmniej 6 miesięcy, aby zacząć zarabiać pieniądze z bloga. Jeśli założyłeś blog podróży z naszym przewodnikiem na blogu podróży i otrzymałeś nasz ebook pro-blogujący, możesz jeszcze wcześniej zarobić pieniądze, ale ogólnie, jeśli kosztujesz 4-6 godzin dziennie na swoim Witryna przez 6 miesięcy, a potem po tym czasie powinieneś zacząć widzieć zwrot z zwrotów finansowych.

☞ Nie wiesz, jak nazwać swojego bloga? Nie ma znaczenia! Nadal możesz rozpocząć swój blog i później wybrać nazwę bloga podróży

Nie oznacza to, że niektóre blogi nie trwają dłużej, a także niektóre blogi mogą zarobić znacznie wcześniej, to tylko podstawowa wskazówka, która pomaga w ustalaniu celów.

Jeśli więc życie za granicą kosztuje 660 USD miesięcznie, a zacząć zarabiać pieniądze 6 miesięcy, musisz zaoszczędzić 6 x 660 USD, aby upewnić się, że masz dobre jajko gniazdowe przed wyjściem z domu. To byłoby 3 960 USD (zadzwońmy do niego 4000 USD), zakładając, że zarabiasz co najmniej 660 USD / miesiąc w ciągu 6 miesięcy po założeniu bloga.

Zobacz także: jak szybko zwiększyć ruch w sieci blogu

Będziesz także potrzebował lotu z kraju i dodatkowych pieniędzy na wszelki wypadek. Załóżmy, że lot jednej metody kosztuje 800 USD (to na przykład normalna opłata od Vancouver do Bangkoku lub Nowego Jorku). Za dodatkowe pieniądze powinno zrobić 1200 USD. Potrzebujesz więc 2000 $ na loty i dodatkowe fundusze na kopie zapasowe.

Dodaj to do 4000 $, które musisz zaoszczędzićPrzez pierwsze 6 miesięcy życia, co oznacza, że ​​powinieneś zaoszczędzić około 6000 USD, zanim zrezygnujesz z pracy i przenieść się do obcego kraju, aby rozpocząć drogę do zakończenia cyfrowego nomadu.

Lubisz ten artykuł? Przypiąć!

Podczas oszczędzania pieniędzy

Teraz nadszedł czas, aby zacząć oszczędzać pieniądze. Ale tym razem oszczędności jest również czasem badań i dobry czas na rozpoczęcie bloga i rozpoczęcie procesu przejścia na życie cyfrowego nomadyzmu. Zacznij zaktualizować swoją elektronikę (jak laptop, smartfon i sprzęt aparatu) w celu zwiększenia jakości i wydajności tworzonej treści.

Podczas oszczędzania pieniędzy powinieneś także budować swój biznes. Kto wie, zanim zaoszczędzisz 6000 USD, możesz już zarabiać 660 USD / miesiąc ze swojego bloga, co oznacza, że ​​możesz przenieść za granicę i zatrzymać 6000 USD w banku lub wykorzystać go do dalszego inwestowania w swoją firmę.

Proces oszczędzania pieniędzy jest częścią zabawy i interesujące jest przeczytanie o twoim przejściu, więc pamiętaj o tym i podziel się swoim doświadczeniem. Ludzie to lubią!

Pamiętaj, że oszczędzanie pieniędzy i planowanie rzucenia pracy i życie za granicą jest częścią zabawy. Pewnego dnia spojrzysz wstecz na te przejściowe czasy z uśmiechem na twarzy. Zapamiętasz to jako czas, w którym twoje życie zmieniło się na zawsze.

Zobacz też:

Najlepsze wskazówki dotyczące oszczędzania pieniędzy

7 sugestii, aby zaoszczędzić 15 000 USD na podróż w ciągu zaledwie jednego roku

Jak zaoszczędziliśmy 40 000 $ na podróż

Jak zaoszczędziliśmy 24 000 $ kosztów składania

Czy to może być zrównoważone?

660 USD miesięcznie nie jest niezwykłą kwotą na zarobki online. Dostępne są dosłownie niezliczone blogi podróży, zarabiają tyle pieniędzy. Nie jest nierozsądne wierzyć, że możesz zarobić 1500 USD / miesiąc po roku. W ciągu roku po rozpoczęciu naszego bloga mieliśmy średnio 1200 USD miesięcznie i prawie nie zajmowaliśmy się nim przez 6 miesięcy po tym, jak go opracowaliśmy.

Ponadto pracowaliśmy w czasach, gdy istniała wyjątkowa możliwość dla pisarzy blogów podróżniczych i wpływających na Internet. W dzisiejszych czasach wszyscy chcą zatrudnić pisarza blogu lub gwiazdę sieci społecznościowej, aby promować swoją działalność.

Jeśli trzymasz się tego przez 3 lata i naprawdę pracujesz nad doskonaleniem swoich umiejętności, komponowanie dużych publikacji i marketing swojej marki, możesz łatwo zarobić 5000 USD lub więcej. Opiera się to nie tylko na kozłach na blogu drogowym, ale także blogów wielu naszych kolegów.

A jeśli trzymasz się tego przez 4–5 lat lub dłużej, możesz być wśród niewielu pisarzy blogów, którzy ciągle się zlikwidowali, a teraz zarabiają ponad 100 000 USD rocznie.

Pomyśl o tym, że koszty utrzymania są wyjątkowo niskie, zarabiasz dobry dochód, żyjesz i podróżujesz po świecie tak bardzo, jak chcesz.

Jest to niezwykle zrównoważone i jest bardziej osiągalne niż myślisz.

Zobacz także: Czy blogowanie podróży jest godnym zaufania źródłem dochodu?

A co z emeryturą?

Jest to kolejny z najczęstszych obaw, jakie otrzymujemy i jest to ważny punkt do zrobienia. Jeśli zastanawiasz się nad opuszczeniem obecnej pracy i bezpieczeństwa, które się z nią towarzyszy, kupując życie za granicą, będziesz chciał wiedzieć, jak będzie wyglądać Twoja przyszłość. Normalne jest obawy związane z opuszczeniem rządowych funduszy emerytalnych na podróż po świecie.

Wychodząc ze wszystkich obliczeń, które dokonaliśmy w tym poście, uwierzmy o to logicznie. Załóżmy, że budujesz swój biznes w Internecie, aby zarobić ponad 100 000 USD rocznie. Twoje koszty utrzymania są najbliższe i już żyjesz życiem, które jest jak wymarzona emerytura.

Po prostu wierzcie o wszystkie zaoszczędzone pieniądze. Kiedy mieszkaliśmy w Kanadzie, wydaliśmy 3500 USD miesięcznie na płatności samochodowe, MO

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *