10 najlepszych miejsc do podróży z budżetem


Zaktualizowano: 02/08/20 | 8 lutego 2020

Świat jest pełen ekonomicznych miejsc docelowych i nie wymaga wiele wysiłku, aby je znaleźć. Bez względu na kontynent, zawsze są miejsca, które możesz sprawdzić przy budżecie-nawet kraje, które uważamy za drogie, są dość przyjazne dla budżetu, jeśli znasz pewne sugestie i sztuczki.

Żadne miejsce docelowe nie jest tak naprawdę „zbyt drogie”.

Po 12 latach jako rozważny podróżnik budżetowy i, ze względu na wydanie mojej nowej książki, dzisiaj chcę porozmawiać o moich ulubionych miejscach podróży.

Te miejsca docelowe to moje ulubione kraje i regiony, aby uzyskać największy stosunek jakości do pieniędzy, spotykając się z przyjaznymi mieszkańcami i podróżnikami, dobrze odżywiając się i dobrze się bawić.

Jeśli chcesz podróżować przy niskim budżecie i zastanawiasz się, dokąd powinieneś się udać, oto 10 najlepszych i najtańszych miejsc do podróży na arenie międzynarodowej:

1. Fidżi

Większość z nas uważa miejsca na wyspę Pacyfiku jako drogie miejsca docelowe pełne drogich kurortów, żywności i usług. Jednak nie zawsze tak jest. Fidżi, w przeciwieństwie do drogich sąsiadów wyspy i ostrego marketingu przez Fidżi Water, jest w rzeczywistości stosunkowo niedrogi. Podczas gdy w kraju jest wiele ośrodków 1000 USD za noc, możesz zachwycić się pięknymi plażami, światowej klasy nurkiem, smacznym owocami morza i przyjaznymi mieszkańcami bez konieczności kredytu hipotecznego domu.

Ponieważ Fidżi jest postój w Fidżi Airlines, znajdziesz wiele ofert lotniczych do kraju. Korzysta z tego wielu turystów i pojawiła się niewielka społeczność turystyczna. To implikuje tanie pensjonaty, transport i zajęcia, szczególnie na popularnych wyspach Yasawa.

Nawet jeśli nie jesteś plecakiem, możesz skorzystać z tych wszystkich ofert i zaoszczędzić pieniądze. Fidżi jest jednym z najlepszych miejsc budżetowych w regionie i nie można go przegapić.

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź ten kompleksowy przewodnik do planowania na Fidżi.

2. Ameryka Środkowa

Chcesz wędrować starożytnymi ruinami, wędrować po dżungli, surfować i jeść pyszne jedzenie z kilkoma turystami? Sprawdź mniejsze kraje w Ameryce Środkowej – pomyśl o Salwadorze, Hondurasie, Nikaragui i Gwatemali. Tutaj znajdziesz wiele hoteli budżetowych za około 15 USD za noc, posiłki za 3 USD, wiele podróży autobusowych za tę samą cenę i piwo za mniej niż dolara.

Belize, Panama, Kostaryka – są to drogie miejsca docelowe według standardów regionalnych. Jeśli sprawdzisz kraje środkowej Ameryki Środkowej, możesz zdobyć 40 USD dziennie jako plecak lub spryskać do 60 USD dziennie i żyć na dużym poziomie. Twoje pieniądze idą naprawdę daleko w tej części świata.

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź ten kompleksowy przewodnik planowania w Ameryce Środkowej.

3. Kambodża

Podczas gdy można umieścić całą Azję Południowo -Wschodnią na liście, Kambodża jest jednym z moich ulubionych krajów w regionie – jest niedrogie, piękne, a miejscowi są wyjątkowo gościnni. Możesz dostać prywatny, klimatyzowany pokój za 20 USD, jedzenie uliczne za 2 USD i transport w całym kraju za 20 USD. Jeśli spędzasz blisko 50 USD dziennie, żyjesz duży. Jest o wiele tańszy niż wszyscy jego sąsiedzi, równie piękni, i wypełniony jednymi z najmilszych ludzi na świecie. Jest to jedno z najtańszych miejsc na plecak na świecie!

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź ten kompleksowy przewodnik do planowania w Kambodży.

4. Chiny

Chiny zafascynowały podróżników, ponieważ Marco Polo przemierzył jedwabną drogę. Podczas gdy Dni Chin jest miejscem docelowym super-tajników, od dawna minęły, kraj pozostaje miejscem budżetowym-i jednym z najbardziej przystępnych cen w Azji-ale z zastrzeżeniem. Musisz wyjść z dużych miast. Jasne, miasta nadal są okazją. Hostele kosztują mniej niż 20 USD dziennie, jedzenie kosztuje 2-5 USD za posiłek, a lokalny transport w miastach jest mniejszy niż dolara. Ale kraj staje się jeszcze tańszy, kiedy zejdziesz z ubocznej ścieżki i wnętrza. W tym miejscu znajdziesz najlepsze oferty podróży i okazji! Chiny nadal pozostają jednym z najlepszych miejsc na świecie.

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź ten kompleksowy przewodnik planowania w Chinach.

5. Korea Południowa

Korea Południowa to kraj, o którym nie mówił wystarczająco. Dla mnie Korea Południowa jest jednym z największych „nieodkrytych” miejsc podróży na świecie-jej ceny rywalizują w Azji Południowo-Wschodniej, to zaawansowane technologie, jedzenie jest pyszne i eklektyczne, wieś jest niesamowita, a także piękna, a the Życie nocne jest z tego świata. Jest to jedno z najbardziej niedocenianych miejsc podróży. Z walutą południowokoreańską na poziomie 1100 wygranym za 1 USD i wiele wszystko kosztuje tylko kilka tysięcy wygranych, trudno jest zniszczyć Twój budżet tutaj. Mój kumpel i ja poszliśmy na koreański grill wraz z napojami i każdy z nas wydał 8 USD. Możesz odebrać butelki piwa w 7-Eleven za mniej niż dolara. Pociągi są tanie. Wszystko tutaj jest niedrogie-a także zabawne i inne! Jeśli szukasz podróży budżetowej do Azji, sprawdź Koreę Południową. Jest wiele intLoty erernatywne do tutaj!

6. Indie

Choć zawsze taniego kraju, indyjska rupia jeździła wysoko przy 39 rupiach do dolara amerykańskiego. Teraz dostajesz 73 rupii do dolara – to prawie 50 procent więcej pieniędzy do podróży. O ile nie zarezerwujesz pięciogwiazdkowych ośrodków i jesz tylko zachodnie posiłki, trudno będzie wydawać tutaj 50 USD dziennie. Możesz zbliżyć się do 30 USD, przebywając w tanich pensjonatach, biorąc pociągi drugiej klasy i unikając zachodniego jedzenia. Indie Tanie miejsce z plecakiem-do cholery, tylko tanie miejsce podróży-z bogatą historią kultury, najwyższej klasy jedzenie, cennymi i ciekawymi mieszkańcami, niesamowitą różnorodnością regionalną, wspaniałą herbatą i wiele do zrobienia. Jest to ogromne miejsce najlepiej eksplorowane w jednej dużej podróży, albo kilku mniejszych kawałkach. Tak czy inaczej, nie przegap Indii.

7. Europa Wschodnia

Europa Dalekiego Wschodnia (Ukraina, Bułgaria, Rumunia, Mołdawika) jest najtańszą częścią kontynentu. To grzech, którego wiele osób nie sprawdza tego regionu. Żyłem jak król za mniej niż 40 USD dziennie, płacąc 8 USD za noc za pokój na Ukrainie, 1,50 USD za litr piwa w Bułgarii i kilka dolarów za transport. Europa wschodnia ma urok i urok Zachodu bez wysokich cen lub hord turystów, których znajdziesz w Paryżu, Pradze lub Barcelonie. Nie są to zubożałe kraje byłych komunistycznych Wiele osób nadal uważa, że ​​są. Jeśli szukasz czegoś więcej poza utartą ścieżką, przejdź do tego obszaru świata.

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź ten kompleksowy przewodnik planowania w Europie.

8. Portugalia

Nie wszystkie kraje euro są równe, a Portugalia jest jednym z krajów okazji w regionie – i jednym z moich ulubionych. Zakochałem się w kraju, kiedy po raz pierwszy odwiedziłem – jak mogłem, z oszałamiającymi plażami, krajem czerwonego wina, spektakularnymi klifami, pysznym jedzeniem, milnymi miejscowymi i historycznymi miastami po okazyjnych cenach. W ostatnich latach Portugalia stała się znacznie bardziej popularna i zatłoczona. Lizbona stała się szczególnie droga, była tam przeniesienie ludzi i podnoszenie cen. W końcu to wspaniałe miejsce! Jednak gdy wyjdziesz poza Lizbonę, ceny są nadal stosunkowo niedrogie, nawet jeśli tłumy są obecnie nieco większe!

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź ten kompleksowy przewodnik planowania w Portugalii.

9. Australia

Podczas gdy mało prawdopodobny kandydat zostanie zauważony na liście „tanich miejsc docelowych”, ponieważ wiadomo, że jest niezwykle drogi, Australia może być również niezwykle tania-jeśli znasz kilka sztuczek! Dzięki wielu możliwościom wymiany pracy, dobrze znoszonej budżetowej szlaku turystów, wielu gospodarzach na kanapach i tanimi artykułami spożywczymi, możesz sprawdzić Australia z ograniczonym budżetem. Ponadto Australia stała się tańsza dzięki 20% spadku dolara australijskiego, złagodziła ten wzrost cen i uczyniła Australii najbardziej ekonomiczną od lat.

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź ten kompleksowy przewodnik planowania w Australii.

10. Tajlandia

Na każdej liście na temat podróży budżetowych Tajlandia jest tam, gdzie wszystko zaczęło się dla mnie, więc zajmuje szczególne miejsce w moim sercu. Tam postanowiłem rzucić pracę i podróżować po świecie. Mieszkałem tam. Kochałem tam. Tajlandia jest niesamowita. Gdy szlak podróżujący sięga dziesięcioleci, Tajlandia jest sercem plecaków w Azji Południowo-Wschodniej, a możesz pokonać od 25-30 USD dziennie dzięki tanim pensjonom, jedzeniu, lokalnym autobusom i atrakcjom. Jeśli spędzasz cały czas na wyspach i na drogie zakwaterowanie, spodziewaj się, że zapłacisz bliżej 50 USD dziennie. Jednak nawet w cenie Tajlandia jest nadal jednym z najbardziej okazyjnych miejsc na świecie i nie powinna być pomijana!

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź ten kompleksowy przewodnik do planowania w Tajlandii.

***
Wierzę, że wiele miejsc docelowych na świecie można zbadać z ograniczonego budżetu bez poświęcania zbyt dużego komfortu (do cholery, podróżowałem nawet na Islandii za 50 USD dziennie). Jeśli jesteś doświadczonym podróżnikiem, wiesz, jak zmaksymalizować pieniądze, bez względu na to, dokąd pójdziesz na świecie. Ale twoja misja znalezienia najtańszych miejsc do podróży na świecie jest o wiele prostsza, gdy miejsca, w których zamierzasz być już przystępne.

Więc sprawdź jedno z tych miejsc i zapisz! Zostaw komentarz poniżej i dodaj także pomysły na miejsce docelowego budżetu!

Przeczytaj znacznie więcej i naucz się podróżować tanio:

Jak zarobić na podróży do trwania

61 wskazówek dotyczących podróży

8 wspaniałych alternatywnych pomysłów na wypadki budżetowe

Najwyższy przewodnik po podróży, gdy nie masz pieniędzy

Jak podróżować po świecie za 50 USD dziennie

Mój najlepiej sprzedający się przewodnik w miękkiej oprawie w New York Timesa po podróży światowej instruuje cię, jak opanować sztukę podróży, abyś zejść z utartej ścieżki, zaoszczędzić pieniądze i mieć głębsze wrażenia z podróży. To twój przewodnik do planowania A, który BBC nazwał „Biblią dla podróżników budżetowych”.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się znacznie więcej i zacznij czytać go już dziś!

Zarezerwuj swoją podróż: sugestie logistyczne i sztuczki
Zarezerwuj swój lot
Znajdź tani lot za pomocą Skyscanner.To moja ulubiona wyszukiwarka, ponieważ wyszukuje witryny i linie lotnicze na całym świecie, więc zawsze wiesz, że żaden kamień nie pozostaje obrócony.

Zarezerwuj swoje zakwaterowanie
Możesz zarezerwować swój hostel w Hostelworld. Jeśli chcesz pozostać gdzieś niż hostel, użyj Booking.com, ponieważ konsekwentnie zwracają najtańsze stawki dla pensjonatów i hoteli.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu podróży
Ubezpieczenie podróży zabezpieczy Cię przed chorobą, obrażeniami, kradzieżą i odwołaniem. Jest to obszerna ochrona na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Nigdy nie wybieram się na wycieczkę, ponieważ musiałem go używać wiele razy w przeszłości. Moje ulubione firmy, które oferują najlepszą usługę i wartość, to:

Bezpieczeństwo (najlepsze dla wszystkich)

Zapewnij moją podróż (dla osób powyżej 70)

Medjet (dodatkowe pokrycie ewakuacji)

Gotowy do zarezerwowania podróży?
Sprawdź moją stronę zasobów dla najlepszych firm do użycia podczas podróży. Wymieniam wszystkie te, których używam podczas podróży. Są najlepsze w klasie i nie możesz się pomylić, używając ich podczas podróży.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *