Jak dostać się z Osaka do Kioto: Train & by Bus


Osaka, a także Kioto to dwa najbardziej znane miejsca w regionie Kansai, a także ogólnie Japonia. Często ludzie wyjeżdżający do Osaki nigdy nie pominie możliwości jednodniowej wycieczki do Kioto, ponieważ zajmie je tylko około godziny pociągiem.

Podczas gdy Osaka jest znacznie bardziej o atrakcyjne gastronomiczne przysmaki, a także namiętne zakupy, Kioto jest znacznie bardziej rezygnująca z komunii z naturą, a także uspokajającą pielgrzymką świątynną i shryną. Osaka jest zarówno niespokojny, jak i elektryczny, podczas gdy Kioto jest zrelaksowane, a także transcendentalne. Dla podróżników, którzy chcą doświadczyć najlepszych z obu światów, wycieczka do Kioto z Osace jest praktycznie zawsze nieunikniona.

Po (lub wcześniej) wyczerpujesz energię, a także pieniądze wypróbowywania całego wspaniałego jedzenia, a także przeszukiwanie dzielnicy zakupowej w Osace, wybierz się na relaksującą podróż do zabytkowych zabytków na liście UNESCO, a także struktur w Kioto. Inne wybitne miejsca to sanktuarium Fushimi Inari, Arashiyama, Pałac Imperium, Katsura Imperial Villa, Shugakuin Imperial Villa, Nishiki Market, Higashiyama, a także wiele muzeów, a także festiwali.

Dotarcie do Kioto z Osaka nie jest tak dobrze skomplikowane. Oto, jak możesz podróżować między Osaką, a także Kioto pociągiem, a także autobusem.

Istnieją cztery linie kolejowe łączące Osaka, a także Kioto: Jr Shinkansen, Jr Kioto Line, Hankyu Railways, a także Keihan Railways.

Co jest objęte tym przewodnikiem?

Śródmieście Osaka do Kioto przez Trainvia Jr Shinkansen (najszybsza opcja):
Via Jr Kioto Line:
Przez koleje Hankyu:
Przez koleje Keihan:

Universal Studios do Kioto autobusem
Downtown Osaka do Kioto przez przewodnik
Kansai Flight Terminal do Kioto pociągiem
Kansai Flight Terminal do Kioto autobusem
Ważne wskazówki
Więcej sugestii na YouTube ⬇️⬇️⬇️ oświadczone posty:

Śródmieście Osaka do Kioto pociągiem

Via Jr Shinkansen (najszybsza opcja):

Ze stacji Jr Shin-Osaka zabierz pociąg JR Shinkansen do stacji Kioto. Stacja JR Shin-Osaka znajduje się na północ od centrum Osaka. Jeśli przyjeżdżasz z Central/Downtown Osaka, możesz potknąć pociąg ze stacji Jr Osaka do stacji Jr Shin-Osaka.

Występ na stacji Jr Kioto.

Czas podróży: około 15 minut
Fare: ¥ 560 + Opłata za miejsce
Opłata za miejsce: ¥ 860 (bez zastrzeżeń); ¥ 2260 (zarezerwowany, szczupły pora); ¥ 3220 (zielone siedzenie)
Liczba transferu: brak (bezpośredni)
Uwaga: W przypadku uchwytu JR Pass możesz go używać tylko podczas jazdy po pociągach Hikari, a także po pociągach Kodama. Przełęcz nie działa dla pociągów Nozomi. Stacja JR Kioto znajduje się na południe od centrum/środkowego Kioto.

Via Jr Kioto Line:

Z JR OSAKA STATION, JR Special Fast Service Train (dla Yasu lub Nagahama) do stacji JR Kyoto.

Występ na stacji Jr Kioto.

Czas podróży: około 30 minut
Fare: ¥ 560
Opłata za miejsce: brak
Liczba transferu: brak (bezpośredni)
Uwaga: stacja JR Kioto znajduje się na południe od centrum/środkowego Kioto. Bliskie atrakcje podróżne obejmują między innymi Kioto Tower, Kioto Railway Museum, Nishi Honganji, a także świątynia Tofukuji.

Przez koleje Hankyu:

Z stacji Hankyu Umeda zabierz ograniczony pociąg ujawnienia do stacji Kawaramachi.

Wysłanie na stacji Kawaramachi.

Czas podróży: około 45 minut
Fare: ¥ 400
Opłata za miejsce: brak
Liczba transferu: brak (bezpośredni)
Uwaga: Stacja Kawaramachi znajduje się w środkowym Kioto. Oprócz połączenia centrum Osaka z centrum Kioto, ta linia ta również łączy centralne Kioto z atrakcją podróżnika w zachodnim Kioto, w tym Arashiyama. Ponieważ jest to firma osobista, nie jest objęta JR Pass.

Przez koleje Keihan:

Ze stacji Keihana Yodobashi zabierz ograniczony pociąg ujawniający na stacji Sanjo.

Wysłanie na stacji Sanjo.

Czas podróży: około 55 minut
Fare: ¥ 410
Opłata za miejsce: brak
Liczba transferu: brak (bezpośredni)
UWAGA: Stacja Sanjo znajduje się w centrum Kioto. Oprócz połączenia centrum Osaka z centrum Kioto, ta linia ta również łączy południowe, a także północne części środkowego Kioto, oferując dostęp do wielu wybitnych atrakcji podróżnych, w tym Fushimi Inari Taisha Sanktuarium. Linia kończy się na stacji Demachiyanagi w Kioto. Jest to również firma osobista, więc nie jest objęta JR Pass.

Universal Studios do Kioto autobusem

Wejdź autobusem do stacji Kioto na przystanku autobusowym nr 3.

Czas podróży trwa około dwóch godzin.

Taryfy wynosi 900.

Downtown Osaka do Kioto przez przewodnik

Jeśli podróżujesz z młodzieżą lub seniorami, możesz również wybrać się na wycieczkę z Osaka z Kioto dostarczonej przez Klook. Trip obejmuje anglojęzyczny przewodnik, konwencjonalny japoński posiłek, a także transport autobusu Trip. Harmonogram obejmuje świątynię Kiyomizu-Dera, Kinkaku-ji, a także sanktuarium Fushimi Inari.

✅ Dołącz do tej trasy

Kansai Flight Terminal do Kioto pociągiem

Najszybsza opcja:

Weź ograniczony pociąg Haruka do stacji Kioto.

Wysłanie na stacji Kioto

Czas podróży: około 70 minut
Fare: ¥ 1 880 + opłata za miejsce
Opłata za miejsce: ¥ 970 (bez zastrzeżenia); ¥ 1290 (zarezerwowany, szczupły pora); ¥ 2250 (zielone siedzenie)
Liczba transferu: brak (bezpośredni)

Najtańsza opcja:

Zabierz JR KANSAI Flight Terminal Fast Service Train (dla Kyobashi) do stacji Jr Osaka.

Ze stacji JR Osaka, przenieś do JR Special Fast Service Train (dla Nagahama) do stacji JR Kyoto.

Występ na stacji Jr Kioto.

Czas podróży: około 120 minut
Fare: ¥ 1880
Opłata za miejsce: brak
Liczba transferu: 1 (stacja Osaka)

Kansai Flight Terminal do Kioto autobusem

W lobby przybycia kup bilet autobusowy limuzyny związany z Kioto. Autobusy limuzynowe biegną dwa razy na godzinę, zatrzymując się, a także wybierając gości na przystanku autobusowym nr 8. Czas podróży to znacznie więcej lub mniej dwóch godzin. Taryfy wynosi 2500 ¥ dla dorosłych, a także 1250 ¥ dla dzieci. Możesz również zarezerwować w Internecie za pośrednictwem Klook.

✅ Zarezerwuj miejsce tutaj

Ważne wskazówki

Japoński system pociągów, choć godny zaufania, a także systematyczny, jest kompleksowy, a także może być bardzo mylący. Aby pomóc turystom (a nawet mieszkańcom) w nawigacji z dużym systemem kolejowym, dostępne są mapy, a także broszury. Możesz również sprawdzić inne praktyczne aplikacje mobilne. Jeszcze jedną niezwykle pomocną metodą zawieszania metody za pomocą japońskiego systemu kolejowego jest Hiperdia. Aby zrozumieć znacznie więcej o tym, jak to działa, sprawdź go tutaj: Dokładnie jak wykorzystać hiperdię do japońskiej podróży pociągiem

Ze względu na korzyść i wydajność możesz chcieć uzyskać kartę ICOCA IC. Jest to karta do przeładowania, która działa dla JR, osobistych kolei, metra, autobusów, a nawet kupowania w regionie Kansai (i wokół). Dla cudzoziemców można uzyskać zniżki na bilet kolejki Haruka na ujawnienie kansai Flight Terminal, gdy prezentujesz swoją kartę ICOCA. Możesz zdobyć swój w Internecie za pośrednictwem Klook. Zarezerwuj teraz

Dla zagranicznych odwiedzających uzyskanie jednodniowego przepustki JR West Kansai jest czymś do rozważenia. Przy zakupie przepustki potrzebne są paszport, a także bilet do lotu powrotnego. Możesz również kupić w Internecie za pośrednictwem Klook. Rezerwuj tutaj

Czy warto zdobyć Japan Rail Pass (JR Pass), kiedy zobaczysz Japonię? Może to pomóc ci odpowiedzieć na to pytanie: czy Japan Rail Pass jest tego warte?

2️⃣️⃣1️⃣8️⃣ • 6️⃣ • 1️⃣6️⃣

Więcej sugestii na YouTube ⬇️⬇️⬇️

Powiązane posty:

10 Food Devess, aby spróbować w Japonii

10 zdjęć kwiatów wiśni w Japonii

8 Całkowicie bezpłatne lub niedrogie rzeczy do wykonania w Kioto i Osace

12 Orientalne miejsca docelowe dla solo-plecaków po raz pierwszy

Przykładowe japońskie trasy o szacowanym budżecie: 4, 6, 7, 8, 15 dni

Próbka Osaka-Kyoto-Nara-Kobe DIY Trasa: 4, 5, 6 dni

Przykładowy harmonogram Osaka-Kyoto z planem budżetowym Szacunki: 1-6 dni

KTÓRE JEST NAJLEPSZE? Kansai Thru Pass, Jr Pass, Osaka niezwykłe przełęczy, ICOCA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *