North Batan Tour: 10 niesamowitych miejsc w Basco, Batanes


Musiałem szczypić się, gdy rzuciłem kolejne podziwiające spojrzenie na plażę Chadpidan Boulder z szczytu wzgórza. Jeszcze zanim wylądowaliśmy, we mnie było wielkie poczucie osiągnięcia, po prostu patrząc na wspaniale pomarszczony krajobraz wyspy Batan. Batanes zawsze był wygodnie na mojej liście wymarzonych lokalnych miejsc docelowych, a ja w końcu tu byłem. Batanes jest surrealistyczny.

10-częściowa grupa wysp Batanes utworzona po kolosalnych podwodnych działaniach wulkanicznych miliony lat temu. Wyspa Batan była pierwszą, która nabierała kształtu. Stolica, Basco, znajduje się na północy, w cieniu Mt. Irayi, aktywnego Stratovolcano, który ostatnio wybuchł w 1454 r.

Wyspa Batan jest niewielka i może być badana przez rower, jeśli masz wytrzymałość. Pagórkowaty teren może być dość wyzwaniem. Dla wielu turystów, którzy życzą o wiele bardziej nieudanej wycieczki, trójkołowa jest dobrą opcją. Wiele miejsc podróżujących na wyspie jest podzielonych na dwa: na północ i południe.

Trip North Batan obejmuje miejsca w stolicy Basco, która zajmuje najbardziej wysuniętą na północ trzecią mapę. Wielu, którzy byli w Batanes, uważa to za najmniej przytłaczające zorganizowane podróże (przez Trike lub Van), ale może to być spowodowane tym, że jest to również najkrótsze. To sprawia, że ​​jest to idealna aktywność pierwszego dnia, ponieważ daje okiem na to, co ma nadejść. Ale aby rzucić okiem na to, co może zaoferować North Batan, oto miejsca, które składają się na wycieczkę.

Co jest objęte tym przewodnikiem?

1. Valegan Boulder Beach
2. Głów pochówku Nakamaya
3. Dipnaysupuan Japanese Tunnel
4. Fundacion Pacita
5. Pagasa Weather Station – Basco
6. Tukon Church (Mt. Carmel Chapel)
7. Vayang Rolling Hills
8. Chadpidan Boulder Beach
9. Naidi Hills (Basco Lighthouse + Bunker Cafe)
10. Właściwe miasto Basco

Więcej sugestii na YouTube ⬇️⬇️⬇️ oświadczone posty:

1. Valegan Boulder Beach

Valegan Beach
Niepokój Mt. Irayi osiągnął kolejny top w 400AD, kiedy zakaszlał wiele głazów na okoliczne plaże. Valegan Beach leży na wschodniej stopie wulkanu. Głazy są w rzeczywistości skałami Andesity, które były stale dopracowane przez przypływy i fale.

Głazy znikają w kierunku południowym, gdzie gonty i mniejsze kamyki wypełniają wybrzeże. Ale jeśli masz plany pływania, zapomnij o tym. Tutaj się nie stanie. Fale są dzikie, szalejące i tak gniewne jak twój szef, że są gotowi wrzucić niczego nie podejrzewające pływaki prosto na skały. O dziwo, jest to idealne miejsce do relaksu i po prostu wyświetlanie dnia.

2. Głów pochówku Nakamaya

Podobnie jak wiele grup tubylczych na Filipinach, Ivatanie wierzyli w życie po śmierci. Uważali morze za ostatnie miejsce spoczynku. To przekonanie jest widoczne na terenie pochówku Nakamaya, które ma kształt łodzi i twarzą do wody. Ludzkie szkielety odkryte tutaj pochodzą z 1600 r.

3. Dipnaysupuan Japanese Tunnel

5-drzwiowy tunel dipnaysupuan został zbudowany u szczytu II wojny światowej, kiedy Batanes zajęli także Japończycy. Ukryte na wzgórzach Tukon, te tunele służyły jako schronienie, a nawet posterkający dla japońskich żołnierzy.

Wewnątrz japońskiego tunelu z dipnaysupuan
Możesz zbadać liczne komory tunelu lub wspiąć się na wzgórze, aby uzyskać kolejny zapierający dech w piersiach panoramiczny widok na wyspę.

4. Fundacion Pacita

Fundacion Pacita
Fundacion Pacita to butikowy hotel (drogi i wyjście z mojego zakresu budżetu), ale trójstronne trippery mogą zbadać wiele części tego miejsca. To miejsce jest własnością i jest prowadzone przez Abads, wielu wpływowych rodzin prowincji.

Jeśli masz ciasto lub jesteś na miesiąc miodowy, ten piękny hotel ma najlepsze zakwaterowanie, które Batanes mogą zaoferować.

5. Pagasa Weather Station – Basco

Widok z Pagasa Weather Station
Poszukiwanie najlepszej Vista w Batanes nie kończy się. Kolejnym dobrym pretendentem jest stacja pogodowa Pagasa w Tukun. Umieszczony na wzgórzu, pozwala na 360-stopniowy widok otaczającego krajobrazu, który składa się z Mt. iraya, ostrych klifów przy plaży i wzgórzów z siatkiem przez sieć żywopłotów o nazwie Liveng, używane do osłonięcia upraw przed silne wiatry.

Dalej na horyzont znajduje się Wyspa Dinem, a słabą sylwetką za nią jest Itbayat, jedna z trzech okupowanych wysp Batanes.

6. Tukon Church (Mt. Carmel Chapel)

Kościół Tukon jest również znany jako Mt. Carmel Chapel
Jedną z najbardziej widocznych konstrukcji ze stacji pogodowej jest niewielka ręcznie, obciążona kaplica zbudowana w tradycyjnym sposobie. Głazy tworzą ściany kościoła, przerwane tylko rzeźbionymi drewnianymi drzwiami i witrażem. Wewnątrz ręcznie malowane zdjęcia patronów prowincji, po jednej dla każdej gminy, owijają sufit.

Przedstawiciel Batanes, Florencio „Butch” Abad, zbudował kościół jako realizację pragnienia swoich zmarłych rodziców, aby mieć miejsce kultu w odległości spaceru.

7. Vayang Rolling Hills

Rolling Hills of Vayang zmierzą się z Morzem Zachodnim Filipin
To jest część, w której chciałbyś wpaść w piosenkę i na szczycieTwoje płuca, wyrzucają tekst o żywych wzgórzach i wszystkim. I rzeczywiście żyją. Zmuszony krajobraz tworzy warstwy różnych odcieni zieleni, a wśród nich są krowy i kozy pasące się i odpoczynku.

Vayang Rolling Hills.
Wzgórza żyją!
Kraina Virid zanika na blues z zachodniego Morza Filipińskiego poniżej, którego zabawne fale łaskoczą dowodzące klify. Ich świeżą bryza jest przenoszona przez wiatr, w niektórych przypadkach niebezpiecznie nachalny. Stąd latarnia morska Naidi (latarnia morska Basco) można łatwo zobaczyć, stojąc majestatycznie, gdy przygotowuje się do powitania marynarzy.

8. Chadpidan Boulder Beach

Chadpidan, jak widać z Vayang Rolling Hills
Kolejny wyjątkowy widok z Rolling Hills: The Chadpidan Beach. Siostra bliźniaczka Valugan, ta plaża Boulder, na zachodnim wybrzeżu Basco, skierowana w stronę Morza Zachodniego Filipińskiego.

9. Naidi Hills (Basco Lighthouse + Bunker Cafe)

Naidi Hills
Wiele znanej struktury prowincji, latarnia morska Basco, jest jedną z niewielu dwóch na wyspie i trzy w całej prowincji. (Pozostałe dwa znajdują się w Mahatao i Sabtang.) Sześciopiętrowa wieża stoi mocno na środku wzgórz Naidi. Naidi pochodzi z dwóch słów ivatan: na, sugerując „przeszłość”; i IDI, co oznacza „rozstrzygnięcie”.

Patrz pokładu okrążył piąte piętro, oferując fantastyczny widok na zachodnie Morze Filipińskie i właściwe miasto.

Latarnia morska Basco została wzniesiona w 2003 roku na miejscu dawnej latarni morskiej miasta i amerykańskich obiektów telegraficznych, które zostały zniszczone podczas wojny.

10. Właściwe miasto Basco

Po wycieczce spaceruj po centrum miasta, jeśli nadal masz energię. Wypróbuj liczne restauracje (niektóre wymagają rezerwacji awansu) i jedzenia ulicznego na ulicach.

Zakończ podróż wizytą w STO. Katedra Domingo (Katedra Basco), pierwszy kościół katolicki w Batanes, zbudowany na początku XVIII wieku.

Właściwe miasto Basco
UWAGA: Chadpidan Beach i Nakamaya Comphment Grounds zazwyczaj nie są częścią North Batan Tour. Jeśli chcesz odwiedzić te witryny, poinformuj przewodnik po podróży/koordynatora. Mogą obowiązywać dodatkowe opłaty.

Batanes Tricycle Driver: Nasz kontakt był Dale Veracruz. +63 929 341 0941. Szybkość: P1000, dobra dla 2pax.

Jak się tam dostać: z Manili, lecieć do Basco przez Buddy Express (Philippine Airlines) lub SkyJet. W centrum miasta możesz wynająć rower lub wędrować trójkołową na wycieczkę North Batan.

Więcej sugestii na YouTube ⬇️⬇️⬇️

Powiązane posty:

Wycieczka South Batan: 12 miejsc do wizyty w Batanes

Valugan Boulder Beach, Batanes: The Sherocious and the Pacific

Snapshot: Widok ze stacji radarowej Pagasa, Batanes

Tukon Chapel: Gwarancja spełniona w Basco, Batanes

Kawiarnia uczciwości, Batanes: gdzie uczciwość jest nadal najlepszą polityką

10 ciekawych rzeczy na temat Batanes i dlaczego nie powinieneś jeść krabów kokosowych

Sabtang Island, Batanes: 6 niesamowitych miejsc do odwiedzenia podczas jednodniowej podróży

12 zapierających dech w piersiach stron w Batanes na Filipinach

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *